Wraz z początkiem wiosny i rosnącą z dnia na dzień temperaturą psy, podobnie jak ludzie, są narażone na odwodnienie. Znaczna utrata wody z organizmu może prowadzić nie tylko do poważnych niedoborów elektrolitów, ale również przegrzania i udaru cieplnego. Dlatego w trosce o komfort i zdrowie zwierzaka w trakcie upałów właściciele powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie nawodnienie. Jakie są objawy odwodnienia u psa? Jak można mu pomóc? Poznaj najważniejsze przyczyny i dowiedz się, jak rozpoznać odwodnienie u psa, aby zapobiec groźnym konsekwencjom zdrowotnym.
Każdy właściciel czworonoga doskonale pamięta moment, w którym po powrocie do domu zastał kałużę psiego moczu na podłodze. Gdy zniknie już pierwsza frustracja, wiele osób zaczyna zastanawiać się, dlaczego ich podopieczny zachowuje się w taki sposób. Choć załatwianie swoich potrzeb poza legowiskiem jest czymś naturalnym dla zwierzęcia, to dla jego opiekuna zwykle stanowi poważny problem do rozwiązania. Jak oduczyć psa sikania w domu? Prezentujemy sprawdzone metody i techniki, które wspierają naukę prawidłowych nawyków, pozwalając na utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach. Zapraszamy!
Wścieklizna to niebezpieczna choroba neurologiczna, która może stanowić istotne zagrożenie dla życia zwierząt domowych i ich opiekunów. Ze względu na wysoką zakaźność i niemal pewne prawdopodobieństwo zgonu w Polsce wprowadzono obowiązek regularnych szczepień. Jakie są objawy wścieklizny u psa? Jak je rozpoznać i co zrobić, gdy nasz pupil na nią zachoruje? Zapraszamy do naszego wpisu.
Lęk separacyjny u psa to często spotykany problem. Pupil cierpiący na ten rodzaj lęku odczuwa silny stres związany z nieobecnością swojego właściciela. Objawy tego stanu mogą być różnorodne – od niepokojącego zachowania, aż po niszczenie mienia. Zrozumienie przyczyn, rozpoznanie symptomów oraz właściwa kuracja są kluczowe dla poprawy jakości życia zarówno zwierzaka, jak i właściciela. W tym artykule omówione zostaną szczegółowe informacje na temat lęku separacyjnego u psa. Powiemy, co to dokładnie jest i jak leczyć takie zaburzenie. Zapraszamy!
Obecnie widok kota na smyczy nikogo już nie dziwi. W dobie burzliwych dyskusji dotyczących tego, czy mruczek powinien wychodzić na dwór czy nie, rosnącą popularnością cieszy się kontrolowany spacer pod opieką właściciela. Takie rozwiązanie wydaje się dobrym kompromisem między bezpieczeństwem a zapewnieniem pupilowi zróżnicowanych bodźców. Warto przy tym pamiętać o tym, że wiele zależy od usposobienia i indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Niektóre koty będą zachwycone poznawaniem świata w szelkach, natomiast inne mogą nie być przekonane do takiej formy spędzania wolnego czasu. Jakie są zalety spacerów z mruczkiem? Jak nauczyć kota chodzić na smyczy i czy zawsze jest to możliwe? Zapraszamy do dzisiejszego wpisu!
W sytuacji, gdy pokarm jest zwracany przez psa, wielu opiekunów zastanawia się, dlaczego pies wymiotuje i jak postępować przy takiej dolegliwości. Chcąc zapewnić naszym pupilom jak najlepszą opiekę, warto poznać odpowiednie sposoby reagowania. W tym artykule omówimy najczęstsze przyczyny wymiotów u psów, co pomoże właścicielom zrozumieć, kiedy można podjąć kroki doraźne, a kiedy należy niezwłocznie udać się do specjalisty.
Wraz z początkiem wiosny i rosnącą z dnia na dzień temperaturą do życia budzą się nie tylko rośliny i owady, ale także… pasożyty. Choć tradycyjnie sezon na kleszcze rozpoczyna się latem, to coraz łagodniejsze zimy sprawiają, że są one aktywne znacznie dłużej. Dlatego pragnąc zadbać o bezpieczeństwo psiaka, powinniśmy zapewnić mu ochronę przed ugryzieniem przez cały rok. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele, specjalnych obroży biobójczych od renomowanych producentów, które stanowią nieocenione wsparcie w nierównej walce z tymi pasożytami. Czym kierować się podczas wyboru? Jaka jest najlepsza obroża na kleszcze dla psa? Prezentujemy ranking najlepszych produktów, które ułatwią Ci podjęcie decyzji korzystnej dla zdrowia Twojego pupila. Zapraszamy do wpisu!
Podróżowanie z psem może być wspaniałym doświadczeniem, pełnym niezapomnianych chwil i radości. Samochodowe wycieczki pozwalają na odkrywanie nowych miejsc razem oraz zacieśnianie więzi. Aby jednak takie podróże były bezpieczne i jednocześnie komfortowe zarówno dla czworonoga, jak i jego właściciela, należy odpowiednio się do nich przygotować. Dlatego warto poznać podstawowe zasady wspólnej jazdy i zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria podróżne. W tym artykule przyjrzymy się, jak przewozić psa w samochodzie i jakie wyposażenie pomoże w bezpiecznym transporcie ukochanego zwierzaka. Zachęcamy do lektury wszystkie osoby zainteresowane tymi zagadnieniami!