Karma dla szczurów

( ilość produktów: 13 )

Jeszcze do niedawna szczury należały do mało popularnych gryzoni domowych. Stały za tym utarte stereotypy, zgodnie z którymi małe zwierzęta kojarzone były z czymś niehigienicznym i niebezpiecznym. Na całe szczęście coraz więcej osób przekonuje się, że takie twierdzenia to tylko mity. Szczur jest czystym i inteligentnym zwierzęciem, które może stać się przyjacielem człowieka. Jak każdy domowy zwierzak, wymaga odpowiedniego żywienia. Czym powinna cechować się karma dla szczura?

Dobra karma dla szczura


Podstawą żywienia szczura są różne zboża, w tym przede wszystkim pszenica, owies, jęczmień oraz ryż. Dzięki ich jedzeniu szczur dostarcza sobie niezbędnych składników odżywczych oraz ściera zęby. Ponadto, dobry pokarm dla szczura musi być wzbogacony o produkty wpływające pozytywnie na perystaltykę jelit. To m. in. siemię lniane, pestki dyni, płatki owsiane, a także warzywa: marchew, ogórki, seler, buraki.
Najlepszą karmę dla szczura znajdziesz w ofertach znanych producentów:
• Nestor
• Vitakraft
• Vitapol
A co z owocami? Okazuje się, że nie są one zakazane w szczurzej diecie. Powinny być jednak traktowane jak przysmaki. Określone gatunki – w tym truskawki, jabłka, maliny czy banany – powinny pojawiać się w misce tylko od czasu do czasu. Okazjonalnie możesz podawać swojemu szczurkowi przysmaki, takie jak kolby czy dropsy.
Pamiętaj, że szczur musi mieć stały dostęp do wody. W klatce umieść wygodne poidełko i wymieniaj w nim wodę codziennie.

​Czego nie może jeść szczur?

Szczury bezwzględnie nie powinny spożywać cytrusów, słodyczy, surowych ziemniaków czy wszelkiego „ludzkiego” jedzenia. Ponadto, należy być ostrożnym z serwowaniem szczurowi nabiału, ponieważ może wywoływać on u niego wzdęcia. Chudy jogurt naturalny oraz gotowane jajko mogą zagościć w szczurzej misce w niewielkich ilościach i niezbyt często.

Gdzie kupić dobrą karmę dla szczura?

Najlepszą karmę dla szczura w dobrej cenie znajdziesz w sklepie AleZwierzaki. Oferujemy pokarm dla gryzoni renomowanych producentów. Klienci, którzy dołączą do naszego programu lojalnościowego mają szansę zbierać punkty wymienialne na akcesoria dla zwierzaków.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6845 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Wszystko ok, szybko, polecam :)
2024-07-19
Super!!!
pixel