Karma dla myszy i myszoskoczka

( ilość produktów: 4 )

Mysz, tuż obok chomika, to jeden z najczęstszych domowych gryzoni, które pojawiają się rodzinnych domach. Jest niewielka, nie wymaga szczególnie dużej klatki, a odpowiednio traktowana odwdzięczy się całą masą energii. Z pewnością spotkałeś się z bajkowym stereotypem myszki, która zajada się serem. Nie jest to jednak odpowiedni pokarm dla myszy! Co w takim razie powinien jeść ten uroczy gryzoń?

 

Co je mysz?


Podstawą zdrowej mysiej diety powinno być ziarno. W naturalnych warunkach myszy bytują przede wszystkim na polach, gdzie żywią się ziarnami zbóż. Mały zwierzak lubi pszenicę, jęczmień, żyto i proso. Pokarm dla myszy w mniejszych ilościach może zawierać również nasiona oleiste (np. słonecznika).
Co może jeść mysz poza ziarnami? W małej miseczce od czasu do czasu powinny zagościć warzywa i owoce, w tym marchew, truskawki, maliny, gruszka, agrest i kiwi. Pamiętaj jednak, że są one bogatym źródłem węglowodanów, dlatego w mysiej diecie powinny pojawiać się okazjonalnie.
W dobrych karmach dla myszy znajdują się również orzechy. Ważne jednak, by stanowiły one jedynie smaczny dodatek do ziaren. Orzechy są kaloryczne, dlatego spożywane zbyt często mogą spowodować u myszy nadwagę.
Czy mysz może jeść ser, zupełnie tak, jak w kreskówkach? Co prawda nabiał nie wyrządzi myszce wielkiej krzywdy, ale jest w jej diecie zbędny. Ponadto, dorosłym myszom może szkodzić laktoza, powodująca problemy ze strony układu pokarmowego.

Najlepsza karma dla myszy

Nie musisz głowić się nad mysim jadłospisem. W naszym sklepie znajdziesz gotowy pokarm dla myszy, zawierający wszystkie składniki, które są jej niezbędne do zdrowia. Polecamy produkty marek takich, jak:
• Nestor
• Vitakraft
• Vitapol
Oferujemy karmę dla myszy renomowanych producentów, która doskonale spełni zapotrzebowanie gryzonia na witaminy i mikroelementy.

​Najlepsza karma dla myszy w atrakcyjnej cenie

Dokładamy starań, aby wzbogacać naszą ofertę o najlepsze karmy dla myszy. W AleZwierzaki znajdziesz pokarm, który pozwoli Twojemu gryzoniowi cieszyć się pełnią zdrowia. Pamiętaj, że robiąc zakupy w naszym sklepie, możesz dołączyć do programu lojalnościowego. Zebrane w nim punkty możesz wymienić na upominek dla swojego zwierzaka.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6840 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
Ok
2024-07-19
Super!!!
pixel