Ile mokrej karmy dla kota? Dawkowanie dzienne

2022-12-01
Ile mokrej karmy dla kota? Dawkowanie dzienne

Karmienie zwierząt domowych wymaga przestrzegania odpowiednich proporcji. Zastanawiasz się, ile mokrej karmy dla kota należy dostarczać każdego dnia, aby Twoje zwierze cieszyło się witalnością i zdrowiem? Warto pamiętać, że oprócz ścisłego przestrzegania porcji pożywienia, warto zadbać o jego jakość. Nasz sklep zoologiczny online oferuje szeroki wybór mokrych karm dla kotów różnych ras i wielkości.

Ile mokrej karmy dla kota? Zadbaj o zbilansowaną dietę swojego zwierzaka

Pytanie, ile gram mokrej karmy dla kota, zaprząta Ci głowę? Zależy Ci na odpowiednim żywieniu swojego zwierzaka, a martwisz się, że dajesz mu zbyt duże lub małe porcje? Ciężko podać jednoznaczną odpowiedź, która rozwiewałaby wątpliwości ile karmy mokrej dla kota. Aby zapewnić mu właściwą dietę, należy zwrócić uwagę na:

  • wiek zwierzęcia – zapotrzebowanie kociąt na pożywienie jest nawet dwukrotnie większe niż w przypadku starszych zwierząt;

  • aktywność – duży wpływ na podaż kaloryczną ma również usposobienie kota. Niektóre z ras z natury są bardziej bądź mniej aktywne, dlatego ilość karmy należy ściśle dopasowywać do zwierzęcia, a nie kierować z góry ustalonymi normami;

  • dodatkowe żywienie – zdarza się, że wiele osób nie bierze pod uwagę tego, że sucha karma dla kota dostarcza mu tyle samo pożywienia co i mokra. Jeśli więc decydujesz się na karmienie mieszane, odpowiednio zmniejsz porcje podawanych produktów żywieniowych.

Jeśli mimo to, zastanawiasz się ile karmy mokrej dla kota, pokryje jego dzienne zapotrzebowanie, to warto przyjąć zasadę, że przeciętny, dorosły osobnik waży około 4 kg. Aby dostarczyć mu odpowiednią ilość pożywienia, uwzględniając tylko żywienie mokrą karmą, należy dostarczyć mu porcję wielkości jednego kubka, co przekłada się na około 4 - 5 saszetek każdego dnia.

Czy właściwe dawkowanie mokrej karmy dla kota ma wpływ na jego zdrowie?

Mokra karma dla kota jest tak samo wartościowa, jak jej suchy odpowiednik. Warto więc pamiętać, żeby nie przekarmiać swojego zwierzęcia, uzupełniając jego dietę karmami w formie granulatu. Odpowiednie dawkowanie mokrej karmy dla kota ma bowiem wpływ na stan zdrowia Twojego zwierzęcia. Zarówno zbyt mało, jak i za dużo pożywienia skutkować może przykrymi konsekwencjami.

Twój kot jest ospały i unika aktywności? A może coraz bardziej przypomina puchatą kulkę? Przyczyną tego jest najprawdopodobniej złe żywienie. Zarówno niedowaga, jak i nadwaga u kotów prowadzą do schorzeń, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Problemy ze stawami, zaburzenia wzrostu, trudności w poruszaniu się to tylko niektóre z problemów, których możesz uniknąć, zapewniając swojemu podopiecznemu odpowiednią dietę.

O czym warto pamiętać, mając kota?

Jak już wiesz, zbilansowana dieta niezbędna jest nie tylko w przypadku kotów rasowych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów żywieniowych dopasowanych do potrzeb poszczególnych zwierząt. Zastanawiasz się, na jaką karmę się zdecydować, a może masz wątpliwości odnośnie do tego, ile gram mokrej karmy dla kota dziennie, zaspokoi jego potrzeby energetyczne? Nasi pracownicy pomogą Ci w ustaleniu odpowiedniej diety dla Twojego zwierzaka, a w razie problemów skonsultują ją ze specjalistami weterynarii. W sklepie AleZwierzaki dostaniesz także karmy weterynaryjne dla kotów oraz przysmaki dla kota.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 6631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Мы довольны продукцией и доставкой
2024-05-16
Bardzo szybka wysyłka
pixel