Preparaty dla kotów

( ilość produktów: 38 )

Twój pupil stresuje się podczas jazdy samochodem? A może stresuje Ciebie, niszcząc i drapiąc nowe meble? Uspokajające i odstraszające preparaty dla kotów to doskonały sposób, aby ukoić kocie nerwy, odstresować zwierzaka, lub oduczyć go niepożądanych zachowań. Poznaj naszą ofertę i wybierz produkty najwyższej jakości!

Odstraszające i uspokajające preparaty dla kotów

Zniszczona kanapa, podrapane meble i oznaczony teren poza kuwetą – to problemy, z jakimi mierzy się niejeden opiekun kota. W wielu przypadkach takie zachowania wynikają ze stresu i zaburzeń behawioralnych. Nierzadko są też wyrazem niezgody i reakcją na nowe okoliczności, które nie podobają się zwierzakowi.


Choć wsparcie pupila w trudnych momentach jest bardzo ważne, na niepożądane zachowania trzeba reagować od razu. W przeciwnym razie kot może wykształcić w sobie złe nawyki, które z biegiem czasu staną się coraz trudniejsze do wyeliminowania. Aby temu zapobiec, warto zastosować specjalne preparaty odstraszające.


Podobnie jest ze stresem. Koty mogą odczuwać go w wielu sytuacjach. Najczęściej ma to związek ze zmianą otoczenia, pojawieniem się w domu innego zwierzaka, częstymi wizytami u weterynarza, czy pobytem w nowym miejscu, takim jak np.koci hotel. Zaburzenia behawioralne i lękowe pojawiają się także u kociaków, które zostały odłączone od matki, lub przez nią porzucone.


Lęk separacyjny, stres i nerwowość u kotów objawiają się najczęściej nasileniem niepożądanych zachowań, takich jak znakowanie terenu, niszczenie i drapanie mebli, uciążliwe miauczenie, czy nadmierne pobudzenie ruchowe. W innych przypadkach efektem złego samopoczucia może być osowiałość, brak apetytu, lub nadmierna izolacja. Specjalnie opracowane, naturalne preparaty uspokajające i antystresowe dla kotów to skuteczny sposób na zmniejszenie nerwowości i przywrócenie pupilowi dobrego samopoczucia.

Środki na stres i uspokojenie dla kota

Nasz sklep zoologiczny oferuje duży wybór różnego rodzaju preparatów uspokajających i zmniejszających stres u kotów. Każdy z nich zawiera w sobie inne składniki i substancje aktywne, które wspomagają walkę z wieloma problemami i odpowiadają na potrzeby konkretnego zwierzaka.


Jednym z najczęściej wybieranych preparatów na uspokojenie dla kotów są te, które łagodzą objawy stresu podczas podróży. Dla wielu kotów jazda samochodem lub innym środkiem transportu wiąże się ze sporymi nerwami i niepokojem. Naturalne substancje zawarte w pastach czy tabletkach łagodnie koją nerwy i uspokajają zwierzaka, nie powodując otępienia. W składzie dobrych preparatów znaleźć można m.in.: tryptofan, L-teaninę, kozłek lekarski, czy rumianek.


Dużą popularnością wśród kocich opiekunów cieszą się preparaty adaptacyjne, które ułatwiają mruczkom radzenie sobie z problemami behawioralnymi. Zawarte w nich substancje naturalne, zbliżone do feromonów, zwiększają opanowanie, obniżają poziom stresu i zapewniają poczucie bezpieczeństwa.


Dla nerwowych lub wykazujących lękliwość kotów, pomocne mogą okazać się specjalne spraye na bazie naturalnych ekstraktów z roślin. W ich składzie znaleźć można przede wszystkim kocimiętkę i walerianę, które są znane ze swoich uspokajających, antystresowych właściwości.


Niektóre preparaty uspokajające dla kotów zawierają w sobie znajome dla zwierzaków feromony. Badania dowodzą, że związki te wywołują u czworonogów uczucie zrelaksowania i uwalniają go od stresu. W wyniku tego mogą również zapobiegać powielaniu niepożądanych zachowań, takich jak drapania, czy załatwianie potrzeb fizjologicznych poza kuwetą. Dlatego też preparaty z feromonami są polecane dla kotów wykazujących problemy behawioralne.

Preparaty odstraszające

Preparaty odstraszające, których celem jest zniechęcenie zwierząt do drapania, gryzienia i niszczenia rzeczy, to skuteczny sposób na wyeliminowanie niepożądanych kocich zachowań. Dzięki tego typu produktom pupil przestanie dewastować cenne wyposażenie mieszkania, a także ograniczy przymus załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych poza kuwetą.


Stosowanie sprayu odstraszającego jest proste i bezproblemowe – wystarczy dokładnie oczyścić, a następnie popsikać wybrane miejsce niewielką ilością preparatu. Taki zabieg trzeba powtarzać około 2 razy dziennie.
Trzeba pamiętać, że tego typu produkty nie zawierają toksycznych i szkodliwych dla zwierzaka substancji. Obecne w ich składzie związki zapachowe są jedynie nieprzyjemne i zniechęcające dla czworonogów.

Preparaty uspokajające i odstraszające – skuteczne działanie w każdej sytuacji

Uspokajające i odstraszające preparaty dla kota to skuteczny sposób na złagodzenie kocich nerwów i walkę z niewłaściwymi zachowaniami pupila. Są dostępne w różnej formie, dzięki czemu każdy znajdzie preparat dopasowany do potrzeb swojego zwierzaka. Najpopularniejsze z nich to: tabletki, obroże, spraye, pasty, a nawet przekąski. Alternatywą są specjalne dyfuzory, które po umieszczeniu w nich odpowiednich wkładów, samodzielnie rozpylają pożądane substancje w powietrzu.


Sklep zoologiczny AleZwierzaki.pl oferuje bogaty wybór produktów takich jak kocie feromony, spraye odstraszające, obroże niwelujące stres, czy środki uspokajające dla kota. U nas każdy właściciel czworonoga znajdzie bezpieczne i skuteczne rozwiązanie na nadmierne napięcie i nerwy swojego zwierzaka. W naszym asortymencie można znaleźć nie tylko skuteczne preparaty dla kotów, ale też inne produkty, takie jak:

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6740 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Szybko i skutecznie, serdecznie polecam ♥️
2024-06-19
Wszystko super. Polecam. Na pewno zostanę stałą klientką.
pixel