BambooStick - Patyczki do czyszczenia uszu psa

( ilość produktów: 2 )

Regularne czyszczenie psich uszu to bardzo ważny element pielęgnacji czworonoga. Patyczki do higieny BambooStick pozwalają utrzymać uszy pupila w czystości, zapewniając mu większy komfort i chroniąc przed infekcjami. Dowiedz się więcej i już dziś zadbaj o zdrowie swojego ukochanego zwierzaka!

Bamboostick – czemu czyszczenie psich uszu jest ważne?

Każdy opiekun zwierzaka wie, jak ważna jest codzienna pielęgnacja. Kąpiele, czesanie, czy obcinanie pazurków to jednak nie wszystko. Równie ważne jest dbanie o właściwą higienę uszu. Nagromadzenie brudu i zanieczyszczeń wewnątrz ucha może powodować swędzenie, podrażnienie i dyskomfort.


Nieprawidłowa higiena uszu psa może prowadzić do stanów zapalnych, takich jak np. zapalenie ucha zewnętrznego, które dla pupila jest wyjątkowo bolesne i nieprzyjemne. Czyszczenie uszu pomaga utrzymać zdrową równowagę bakteryjną w uchu i redukuje ryzyko wystąpienia stanów zapalnych. Aby zadbać o dobre samopoczucie i kondycję zwierzaka, warto więc zaopatrzyć się w specjalny płyn i patyczki do czyszczenia uszu psa.

Patyczki do uszu dla psa BambooStick – bezpieczna pielęgnacja pupila

Pielęgnacja psa musi być przede wszystkim bezpieczna. Czyszczenie uszu pupila zwykłym patyczkiem higienicznym może prowadzić do poważnych obrażeń i uszkodzeń delikatnego narządu. Psie uszy są bardzo wrażliwe, a błona bębenkowa znajdująca się głęboko wewnątrz ucha jest szczególnie podatna na urazy mechaniczne.


Użycie tradycyjnych patyczków lub innych nieprzystosowanych narzędzi do czyszczenia może spowodować uszkodzenie błony, co z kolei może doprowadzić do silnego bólu, a nawet utraty słuchu. Patyczki do uszu BambooStick są zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie usuwać brud i zanieczyszczenia, minimalizując ryzyko uszkodzeń.


Woskowina pełni w psich uszach ważną rolę. Próba usunięcia jej za pomocą zwykłej higienicznej pałeczki lub wacika może skutkować przepchnięciem zanieczyszczeń do wnętrza ucha, a w efekcie tego doprowadzić do blokady i utrudnienia przepływu powietrza. Patyczki do uszu dla psa BambooStick minimalizują ryzyko przesunięcia woskowiny do kanału słuchowego i pozwalają na bezproblemową, bezpieczną pielęgnację.

Zadbaj o zdrowie czworonoga z patyczkami BambooStick

Regularne czyszczenie pomaga zapobiegać infekcjom, które mogą powstać w wyniku gromadzenia się brudu, woskowiny i innych zanieczyszczeń wewnątrz ucha. Czyste uszy są mniej podatne na rozwój bakterii i grzybów, co minimalizuje ryzyko chorób.


Niektóre rasy psów, zwłaszcza te o długich uszach, takie jak np. basset hound, cocker-spaniel, beagle, cavalier, jamnik, czy posokowiec, są bardziej podatne na problemy związane z narządem słuchu. Infekcje lub zapalenia mogą przytrafiać im się częściej niż innym zwierzakom. Regularne czyszczenie uszu u tych ras jest więc szczególnie ważne, aby zapewnić im dobre zdrowie.


Czyszcząc uszy czworonoga specjalnym patyczkiem BambooStick łatwiej monitorować stan zdrowia zwierzaka. Podczas takiej pielęgnacji można zauważyć ewentualne niepokojące objawy, takie jak czerwoność, obrzęk, nieprzyjemny zapach lub obecność wydzieliny. To może wskazywać na istniejące problemy zdrowotne, takie jak infekcja lub alergia, które należy jak najszybciej skonsultować z weterynarzem.


Nasz sklep zoologiczny online oferuje patyczki BambooStick w dwóch rozmiarach: S/M oraz L/XL, dopasowane do potrzeb różnych ras wielkości czworonoga. W ofercie mamy również specjalne preparaty do higieny psich uszu, które doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Poznaj cały asortyment i wybierz dla swojego pupila to, co najlepsze!

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6740 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Jak zwykle w punkt.
2024-06-19
Przesyłka troszkę się opóźniła, ale sklep nadrobił to szybką odpowiedzią po skontaktowaniu się, gdzie potem poszło już ekspresowo. Zadowolony :)
pixel