Zabawy węchowe dla psa: najlepsze gadżety

2021-06-04
Zabawy węchowe dla psa: najlepsze gadżety

​ Zabawy węchowe dla psów: dlaczego warto?

Czy wiesz, że pies rozróżnia 600000 zapachów? Wszystko dzięki specyficznej budowie nosa, który jest pokryty 130cm2 nabłonka węchowego. U człowieka zajmuje on jedynie 3cm2 jamy nosowej!
Wyjątkowe działanie nosa, odziedziczone po wilczych przodkach, pozwala korzystać z psiej pomocy w wielu szczytnych celach. To właśnie dzięki niemu psy mogą odnajdywać zaginionych ludzi, narkotyki, papierosy i wszelkie inne substancje. Psi nos wciąż pozostaje niedoścignionym ideałem; do tej pory w kryminalistyce nie zastąpiła go równie niezawodna aparatura.
Nawet, jeśli Twój pupil nie jest psem policyjnym, a spokojnym kanapowcem, jego nos skrywa potencjał. Wykorzystywanie go buduje psią pewność siebie, ekscytuje zwierzaka, wzmacnia cierpliwość i koncentrację. Właśnie dlatego każdy właściciel psiaka powinien od czasu do czasu powinien zapewnić mu zabawy węchowe.
Zabawy węchowe z psem gwarantują:
• Poprawę koncentracji,
• Zmniejszenie stresu i lęku separacyjnego,
• Pozytywne pożytkowanie energii,
• Zwiększenie cierpliwości i spostrzegawczości.

​ Zabawy węchowe z psem w domu: polecane zabawki

Gadżety do zabaw węchowych z psem nie muszą być trudno dostępne i bardzo drogie. W naszym sklepie znajdziesz multum zabawek interaktywnych, które mocno angażują psi nos. Poznaj 4 rewelacyjne zabawki do zabaw węchowych!

​1. Mata węchowa dla psa

Najpopularniejsza wśród psiarzy mata węchowa to genialny gadżet, zapewniający zwierzakowi długie godziny świetnej zabawy. Mata wykonana jest ze wstążeczek miękkiego z materiału, pomiędzy którymi należy ukryć ulubione psie smaczki. Podczas węszenia, pies produkuje więcej śliny oraz pobudza swój żołądek, dzięki czemu lepiej strawi znalezione w macie pyszności.

​2. Piłka na przysmaki – wielofunkcyjna zabawka dla psa

Kolejną propozycją jest z pozoru zwykła piłeczka, która poza domem posłuży psu jako zabawka do aportowania. Gdy jednak z jakichś powodów nie wyjdziecie na spacer, zwierzak może bawić się w domu, dzielnie walcząc o przysmaki zamknięte w piłeczce. Zabawka posiada regulowany otwór, uwalniający zapach i dozujący przysmaki.

​3. Plansze – idealne zabawki węchowe

W naszym sklepie znajdziesz również różnego rodzaju plansze dla psów, w których można ukryć smaczki. Zadaniem zwierzaka jest przesunięcie elementów planszy tak, by wydobyć zdobycz z jej wnętrza. To trening motoryki, zręczności i cierpliwości.

​4. Bałwanek Kong: klasyczna zabawka węchowa

Tego bałwanka zna chyba każdy właściciel psa. Kultowa zabawka marki Kong wykonana z miękkiego kauczuku naturalnego może być napełniona nie tylko chrupkami, ale również smakową pastą. Celem, jak zwykle, jest wydobycie pyszności z zabawki. W sklepie Ale Zwierzaki na Twojego psa czekają rozmaite wariacje znanego Konga. Tutaj znajdziesz bałwanka z liną, idealnego do zabaw węchowych z psem na spacerze.

​Zabawy węchowe z psem – Twój pupil je pokocha!

Zabawa węchowa to najlepsza rozrywka, jaką możesz zafundować swojemu psu. Wykorzystaj potencjał psiego nosa do treningu ważnych umiejętności – wystarczą proste i sprawdzone zabawki, które znajdziesz w naszej ofercie!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6740 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
polecam
2024-06-16
Sprawna realizacja
pixel