Wyprawka dla ptaka: co powinno się w niej znaleźć?

2024-01-23
Wyprawka dla ptaka: co powinno się w niej znaleźć?

Ptasia wyprawka najważniejsze elementy

W jakie rzeczy powinieneś przygotować się przed zakupem ptaka? Jeszcze zanim pierzasty przyjaciel pojawi się w Twoim domu, przygotuj solidną wyprawkę, dzięki której zwierzak szybko się zaaklimatyzuje i będzie mógł rozwijać się w zdrowiu i szczęściu!

Klatka dla ptaka

Podstawą wyprawki dla ptasiego przyjaciela jest oczywiście klatka dopasowana do jego gabarytów, ale i aktywności. Ważne, by rozmiar klatki zapewniał ptakowi poczucie swobody. Pamiętaj, że im większy jest ptak, tym przestronniejsza powinna być klatka. Nie warto na niej oszczędzać – to ona stanie się głównym schronieniem Twojego zwierzaka na wiele lat, dlatego powinien czuć się w niej jak najlepiej.
Pamiętaj, że klatka dla ptaka powinna być ustawiona w cichym i ustronnym miejscu, z dala od bezpośredniego nasłonecznienia.

Podłoże do klatki

W przypadku większości ptaków domowych dno klatki warto wysypać podłożem, które ułatwi utrzymanie jej w czystości. Najczęstszy wybór pada na specjalny piasek dla papug, który nie tylko ułatwi czyszczenie klatki, ale także może stanowić element diety ptaka. Specjalny piasek dla papug jest nasycony minerałami, które wpływają na stan ich upierzenia, czy też kości.

Pamiętaj o odpowiednio częstym i dokładnym sprzątaniu ptasiej klatki – piasek będzie dla zwierzaka pożyteczny tylko wtedy, gdy będzie idealnie czysty. Klatkę papugi, czy kanarka należy najpierw dokładnie opróżnić z resztek piasku, umyć w ciepłej wodzie, osuszyć, a następnie ponownie uzupełnić podłoże.

Pokarm i przysmaki

W klatce nie powinno zabraknąć rzecz jasna miseczki z dopasowaną do potrzeb ptaka karmą, poidełka z wodą oraz odpowiednich przysmaków. Wartym uwagi dodatkiem jest naturalne wapieńko, które uzupełni dietę ptaka w cenne substancje oraz pozwoli na ścieranie dzioba. Dobrym pomysłem będzie również zawieszenie w klatce ziarnistej kolby. Większość ptaków domowych może, a nawet powinna spożywać także świeże produkty – warzywa i owoce. Dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta Twojego ptaszka i regularnie serwuj mu właściwie zbilansowane posiłki.

Zabawki i akcesoria

W klatce dla ptaka powinny znaleźć się przede wszystkim żerdzie, na których Twój pierzasty kompan będzie mógł przycupnąć. Wiele modeli klatek posiada je w wyposażeniu, jednak możesz zrobić je również samodzielnie z naturalnych gałęzi. Ponadto w ptasiej klatce warto zainstalować huśtawkę, lusterko lub inne akcesoria, które mogą zaciekawić zwierzę i dostarczyć mu rozrywki. Pamiętaj, że ptaki to w większości stworzenia bardzo towarzyskie, wymagające uwagi. Jeśli zostawiasz swoje zwierzę na kilka godzin, zadbaj o to, by w tym czasie mogło skupić się na zabawie w swojej klatce.

Wszystko dla ptaków – sklep zoologiczny AleZwierzaki

Wiesz już, co powinno znaleźć się w wyprawce dla ptaka domowego. Wszystko, co niezbędne znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Produkty podzieliliśmy ze względu na gatunki ptaków, dlatego bez problemu uda Ci się znaleźć właściwe rzeczy. Zajrzyj do naszej zakładki dedykowanej ptakom i skompletuj idealną wyprawkę dla swojego nowego przyjaciela!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Polecam z całego serca
2024-06-19
Przesyłka troszkę się opóźniła, ale sklep nadrobił to szybką odpowiedzią po skontaktowaniu się, gdzie potem poszło już ekspresowo. Zadowolony :)
pixel