Transport psa w samochodzie: jak go zaplanować?

2021-05-28
Transport psa w samochodzie: jak go zaplanować?

​Jak przewieźć psa w samochodzie?

Jeśli Twój pupil nie znosi podróżować, nie musisz szukać dla niego opieki na czas urlopu i skazywać go na tęsknotę. Psy to zwierzęta potrafiące dostosowywać się do nowych warunków. Trzeba jedynie stworzyć im do tego optymalne warunki.
Poznaj sposoby na to, by przyzwyczaić psa do podróżowania i ułatwić mu przetrwanie nawet bardzo długiej wycieczki.

​Nie rzucaj psa na głęboką wodę

Twój pupil nigdy nie siedział w aucie, a Ty chcesz zabrać go na 8-godzinną podróż nad morze? To zły pomysł! Psa do jazdy autem należy przyzwyczajać stopniowo. Początkowo zacznij od kilkuminutowych podróży do pobliskiego sklepu. Później udajcie się na 30-minutową przejażdżkę, by w końcu zaplanować dłuższy wyjazd za miasto. Wiedząc, że w lato chcesz udać się z psem na wakacje, co najmniej kilka miesięcy wcześniej zacznij go na to nastawiać.

W czym przewozić psa?

Niektóre psy po zapoznaniu z działaniem samochodu grzecznie zajmują swoje miejsce – wystarczy im do tego kocyk lub niewielkie legowisko. Niestety, nigdy nie wiadomo, jak zwierzak zareaguje na bardzo długi pobyt w aucie. Jego wycieczki po samochodzie mogą być rozpraszające dla kierowcy. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocne okażą się dwa rodzaje produktów:

​Dobry transporter dla psa

Transport psa w samochodzie dla wielu zwierzaków będzie mniej stresujący, jeśli odbędzie się w specjalnym transporterze. Niektóre psy czują się bezpieczniej, gdy nie widzą szybko przewijających się obrazów za oknem. Wybierz model z dużą ilością wywietrzników.

​Torba transportowa dla psa

Alternatywą dla transportera jest torba, do której należy włożyć zwierzaka. Torba posiada otwór na głowę, jednak reszta ciała pupila pozostaje wewnątrz. Uniemożliwia to poruszanie się psa po wnętrzu samochodu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku małych i średnich piesków.

​Zapewnij dostęp do wody

Podczas dłuższych podróży, obowiązkowo zapewnij swojemu zwierzakowi dostęp do pojemnika z wodą. Podczas postojów, najwygodniej podasz psu ją w specjalnej turystycznej butelce. Oczywiście, klasyczna miseczka sprawdzi się równie dobrze.

​Środki uspokajające dla psa

Jeśli podróżujesz stosunkowo rzadko, a Twój pies znosi to bardzo źle, przed wyjazdem możesz podać mu środek na uspokojenie, który wyciszy go w trakcie pobytu w aucie. Bez obaw – suplementy dostępne w naszym sklepie mają naturalny i bezpieczny skład. Pies nie jest po nich otumaniony i nie traci apetytu.

Transport psa w samochodzie może być udany

Skorzystaj z naszych porad, a podróżowanie z psem będzie o wiele przyjemniejsze. Cierpliwość i odpowiednie akcesoria sprawią, że Twój pupil z chęcią będzie odbywał kolejne wycieczki w Twoim towarzystwie.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6845 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
szybko i zgodnie z zamówieniem
2024-07-19
Wszystko w porządku
pixel