Pupil siusia w domu? Wybierz najlepszy odstraszacz na psy

2024-09-18
Pupil siusia w domu? Wybierz najlepszy odstraszacz na psy

Każdy właściciel czworonoga doskonale pamięta moment, w którym po powrocie do domu zastał kałużę psiego moczu na podłodze. Gdy zniknie już pierwsza frustracja, wiele osób zaczyna zastanawiać się, dlaczego ich podopieczny zachowuje się w taki sposób. Choć załatwianie swoich potrzeb poza legowiskiem jest czymś naturalnym dla zwierzęcia, to dla jego opiekuna zwykle stanowi poważny problem do rozwiązania. Jak oduczyć psa sikania w domu? Prezentujemy sprawdzone metody i techniki, które wspierają naukę prawidłowych nawyków, pozwalając na utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach. Zapraszamy!

  1. Dlaczego pies sika w domu?
    1. Nadmierna lękliwość i stres u psa 
    2. Zbyt rzadkie spacery 
    3. Choroba psa
    4. Nieodpowiedni trening czystości
    5. Sędziwy wiek psa
  2. 5 sposobów na skuteczne oduczenie psa załatwiania się w domu
    1. Regularne spacery
    2. Przygotuj harmonogram posiłków
    3. Nagradzanie psa
    4. Zadbaj o czystość
    5. Odstraszacze na psy
  3. Jaki odstraszyć psa? Polecane preparaty
  4. Jak oduczyć psa sikania w domu? - spokój i konsekwencja

Dlaczego pies sika w domu?

Częste sikanie w domu jest całkowicie naturalnym zjawiskiem u szczeniąt do 8-9 miesiąca życia. Zazwyczaj piesek potrzebuje po prostu trochę czasu na to, aby wyrobić w sobie nawyk załatwiania się na zewnątrz, w czym powinni wspierać go jego opiekunowie. Jednakże takie zachowanie u dorosłych czworonogów to sygnał, że dzieje się coś niepokojącego. O ile okazjonalne popuszczanie może wynikać z nadmiernej ekscytacji lub większej potrzeby niż zwykle, o tyle powtarzające się sytuacje są symptomem większego problemu. Dlaczego pies sika w domu? Powody takiego zachowania mogą być bardzo różne.

Nadmierna lękliwość i stres u psa 

Zestresowany pies może szczekać, drżeć, a czasami…sikać w domu. Powodem takiego zachowania są zwykle bodźce zewnętrzne. Choć właścicielom mogą one wydawać się nieznaczące, to w przypadku pupila z nadmierną lękliwością lub traumatycznymi doświadczeniami, gwałtowną reakcję wywołuje nawet drgnienie źdźbła trawy. Jednakże również zwierzęta bez przykrych przeżyć mogą reagować strachem na nieznane im zapachy, materiały lub obcych ludzi.

Zbyt rzadkie spacery 

Każdy pies jest inny, dlatego liczba spacerów w ciągu dnia powinna być dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. W większości przypadków wystarczy wychodzić z pupilem od 4 do 6 razy dziennie, lecz czasami należy robić to znacznie częściej.

Choroba psa 

Czasami pies sika w domu z powodu choroby. Jest to wysoce prawdopodobne wtedy, gdy problem pojawił się niespodziewanie i regularnie się powtarza. W takim przypadku należy niezwłocznie zabrać czworonoga do weterynarza. Często powodem takiego zachowania może być drobne schorzenie lub stan zapalny, jednakże czasem stanowi to symptom o wiele groźniejszego problemu. Dlatego nigdy nie należy lekceważyć niepokojących objawów, lecz udać się po odpowiednią pomoc do specjalisty.

Nieodpowiedni trening czystości 

Gdy w domu pojawia się szczeniak, obowiązkiem jego właściciela jest nauczenie go czystości. Jednakże, jeśli opiekun zaniedbał naukę, to załatwianie potrzeb fizjologicznych na podłodze lub dywanie staje się dla pupila czymś normalnym. Problem może występować również u psiaków, które od pierwszych tygodni były uczone sikania na matę higieniczną.

Sędziwy wiek psa 

Dlaczego dorosły pies sika w domu? Czasami powodem bywa podeszły wiek. Pies-senior może mieć problemy z nietrzymaniem moczu, co jest wynikiem postępującego starzenia się organizmu.

5 sposobów na skuteczne oduczenie psa załatwiania się w domu

Przede wszystkim na psa nie wolno krzyczeć, ani karać go za “złe” zachowanie. Takie postępowanie zwierzaka ma swoją głębszą przyczynę i nie wynika ze złośliwości. Na samym początku należy uważnie obserwować podopiecznego i zwrócić uwagę na okoliczności, które sprawiają, że pies sika w domu. Dzięki temu nie tylko zyskamy większą świadomość problemu, ale również łatwo dobierzemy metodę, która pomoże mu zażegnać. Prezentujemy 5 domowych sposobów na to, żeby pies nie sikał w domu.

Regularne spacery 

Czasami pies sika w domu, ponieważ…zbyt rzadko z nim wychodzimy. Regularne spacery na świeżym powietrzu nie tylko pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie czworonoga, ale również pozwalają mu na bieżące załatwianie swoich potrzeb. Najlepiej wychodzić z pupilem przynajmniej 3 razy dziennie, a jeśli mamy taką możliwość - róbmy to częściej. Niezależnie od częstotliwości spacerów warto zadbać o to, aby odbywały się one nie tylko rano i wieczorem, ale również w ciągu dnia. Nieco inaczej wygląda to u małych piesków, które mają większe potrzeby. Dlatego, jeśli zastanawiamy się, jak oduczyć szczeniaka sikania w domu, warto wychodzić z nim nawet co godzinę lub dwie.

Przygotuj harmonogram posiłków 

Systematyczne karmienie psa jest podstawowym warunkiem zdrowia i prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Dlatego, jeśli pupil załatwia się w domu, warto przygotować dla niego specjalny harmonogram posiłków. Dzięki temu można w pewnym stopniu ustabilizować cykl wypróżnień w ciągu doby, czyniąc go nieco bardziej przewidywalnym dla właściciela. W tym celu należy podawać zwierzakowi posiłki o tych samych porach.

Nagradzanie psa 

Podczas nauki załatwiania się na zewnątrz nie może zabraknąć nagród. Dzięki temu pies szybciej zacznie rozumieć, jakiego dokładnie zachowania od niego oczekujemy. Najlepszą formą nagrody będzie pochwała słowna połączona z ulubionym przysmakiem naszego pupila. Należy nagradzać go za każdy postęp, powstrzymując się przy tym od stosowania kar w wypadku niepowodzenia.

Zadbaj o czystość 

Jeśli pragniemy oduczyć psa sikania w domu, pamiętajmy również o dbaniu o czystość. Za każdym razem, gdy zwierzak załatwi się na podłodze lub dywanie, należy dokładnie oczyścić powierzchnię, najlepiej przy użyciu specjalnego środka do usuwania plam i zapachu moczu zwierząt. Dzięki temu pupil będzie mniej skłonny do wypróżniania się w tym miejscu po raz kolejny.

Odstraszacze na psy 

Jednym z najlepszych domowych sposobów na to, żeby pies nie sikał w domu są odstraszacze na zwierzęta. To całkowicie bezpieczne środki w formie sprayu opierające się na naturalnych kompozycjach zapachowych, których nie lubią zwierzaki. W sklepach zoologicznych znajdziemy m.in. odstraszacze z olejkami eterycznymi, octem lub wyciągiem z owoców cytrusowych.

Odstraszacz psów - skuteczny sposób na tresurę

Odstraszacze na psy to specjalne preparaty, które skutecznie zniechęcają zwierzaki do podejmowania aktywności niepożądanych przez właściciela. W ich składzie znajdują się naturalne składniki o woni nieprzyjemnej dla czworonogów. Dlaczego są tak skuteczne? Psy mają bardzo wrażliwy węch, co sprawia, że niektóre zapachy są dla nich po prostu niezwykle odpychające. Odstraszacze zwykle mają postać sprayu, a wydzielana przez nie woń, choć w normalnych warunkach przyjemna, jest niewyczuwalna dla ludzi. Najczęściej można spotkać preparaty o zapachu pomarańczy, cytryny, octu lub olejków eterycznych, np. olejku eukaliptusowego i miętowego.

Odstraszacze psów wyróżniają się wszechstronnym zastosowaniem i można bezpiecznie używać ich w domu. Skutecznie zniechęcają zwierzę nie tylko do załatwiania się w pomieszczeniu, ale również gryzienia mebli, niszczenia trawnika, czy demolowania ogrodu. Mogą być stosowane również po to, aby odstraszyć obce psy od suczki wypoczywającej przed domem. Skutecznie zapobiegają również odwiedzinom kotów i dzikich zwierząt w naszym ogródku.

Jak oduczyć psa sikania w domu? Wystarczy spryskać powierzchnię odstraszaczem i obserwować efekty. Należy powtarzać czynność mniej więcej co 12-14 godzin, aż pies wyraźne straci zainteresowanie załatwianiem się na ulubionym dywanie. Nigdy nie należy stosować preparatu na zwierzętach, a przed użyciem warto zapoznać się z informacjami od producenta.

Jaki odstraszyć psa? Polecane preparaty

W naszym sklepie internetowym znajdziesz świetnie oceniane odstraszacze psów i kotów w formie wygodnych atomizerów. Wystarczy, że raz na jakiś czas spryskasz środkiem okolicę, którą pies upodobał sobie jako toaletę lub meble, które obgryza. W połączeniu z mądrą tresurą stosowanie odstraszaczy psów przyniesie rewelacyjne efekty.
Które odstraszacze psów najchętniej wybierają nasi klienci?

​1. Super Benek STOP PIES STRONG

To odstraszacz o silnym, cytrusowym zapachu, który można stosować na meble i powierzchnie płaskie. Nadaje się także do używania poza domem. Jest zupełnie bezpieczny, a jego zapach nie jest nachalny dla ludzkiego nosa.

​2. DR SEIDEL REPELEX GARDEN

Chcesz uchronić swój ogród lub trawnik przed psim entuzjazmem? Ten odstraszacz sprawdzi się doskonale. Jest naturalny i bezpieczny dla roślinności, a jednocześnie wydziela zapach, który utrzymuje psy daleko.

3. DR SEIDEL BITER PREPARAT PRZECIWKO OBGRYZANIU PRZEDMIOTÓW

To kolejny świetnie oceniany odstraszacz psów, który może być stosowany na różne przedmioty, w tym kable i oraz buty.

Jak oduczyć psa sikania w domu? - spokój i konsekwencja

Przed rozpoczęciem nauki warto mieć świadomość, że oduczenie psa sikania w domu wymaga czasu i zaangażowania. Dlatego właściciel czworonoga powinien zachować cierpliwość i konsekwentnie kontynuować działania, nawet jeśli początkowo nie przynoszą one większych efektów. Odstraszacz psów może być cenną pomocą podczas treningu czystości i dyscypliny, ale także wsparciem doraźnym, na przykład wtedy, gdy chcesz uniknąć obecności obcych psów w swoim ogródku. Pamiętaj, że odstraszacze dostępne w naszym sklepie są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla zwierząt i ludzi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 7172 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-10-07
Ceny bardzo dobre, realizacja zamówienia szybko i sprawnie. Dużo braków magazynowych i tony plastikowej foli w kartonie. Rozumiem dbałość o przesyłkę ale ilości folii stretch i bąbelkowej niewspółmierne do zawartości
2024-10-04
Psiaki zwariowały :) bardzo zadowolone. Polecam. Na pewno nie nasz ostatni zakup.
pixel