Probiotyki dla psa - kiedy warto je podawać?

2023-08-30
Probiotyki dla psa - kiedy warto je podawać?

Czym są probiotyki?

Probiotyki to nic innego, jak mikroorganizmy (głównie bakterie), które korzystnie wpływają na florę bakteryjną układu pokarmowego. Stanowią one naturalną i zdrową część mikrobiomu jelitowego, wspomagając trawienie, wchłanianie składników odżywczych oraz funkcjonowanie układu immunologicznego większości stworzeń. Ich prawidłowy poziom odpowiada za zdrowy i sprawny układ trawienny; niedostateczny zaś może objawiać się rozmaitymi problemami.
Zdrowy organizm posiada własną „pulę” bakterii jelitowych, jednak w określonych sytuacjach należy ją uzupełnić, podając preparaty z probiotykami. Dotyczy to także naszych domowych pupili.

Kiedy warto podawać probiotyki psu?

Istnieje kilka sytuacji, w których podawanie probiotyków psu może okazać się szczególnie korzystne:

Biegunka

W przypadku biegunki, która może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak zmiana diety, infekcja czy stres, naturalnie występujące w jelitach psa baterie mogą zostać osłabione. Wówczas probiotyki pomogą przywrócić równowagę jelitową. Dobre bakterie skrócą czas trwania biegunek i złagodzą ich przebieg.

Antybiotykoterapia

Antybiotyki, choć mogą być niezbędne w leczeniu rozmaitych infekcji, równocześnie niszczą pożyteczne bakterie w jelitach. Podawanie probiotyków podczas i po kuracji antybiotykowej pomaga przywrócić zdrową florę bakteryjną i zapobiec problemom trawiennym.

Szczepienie

Szczepienia mogą czasami wywołać pewne zaburzenia w układzie trawiennym psa. Probiotyki mogą wesprzeć organizm pupila w okresie nabierania odporności na dany szczep bakterii.

Odrobaczanie

Również konieczne odrobaczanie może wprowadzać pewne zmiany w jelitach psa, co może prowadzić do niestrawności. Probiotyki podawane w okresie odrobaczania ustabilizują pracę jelit i zapewnią im warstwę osłonową.

Probiotyk dla psa: jaki wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniego probiotyku dla psa warto kierować się kilkoma kryteriami. Przede wszystkim, probiotyk powinien zawierać różnorodne szczepy bakterii, które naturalnie występują w przewodzie pokarmowym psa. Skonsultuj się z weterynarzem, aby wybrać preparat dostosowany do indywidualnych potrzeb Twojego pupila: wytyczne te mogą różnić się w zależności od razy, czy wieku psa.
Dawkowanie probiotyku również jest istotne – zbyt duża ilość może wywołać niestrawność, podczas gdy zbyt mała nie przyniesie oczekiwanych efektów. Podając preparat probiotykowy, zawsze trzymaj się zaleceń producenta lub weterynarza.
W naszym sklepie internetowym na Twojego pupila czekają probiotyki pod różnymi postaciami; zarówno w proszku, przeznaczone do rozpuszczania w wodzie, jak i w formie apetycznych przysmaków. Szczepy dobrych bakterii obecne są również w popularnych w ostatnich czasach przysmakach z suszonymi owadami.

Probiotyki dla psa: podsumowanie

Probiotyki to cenna broń w walce o zdrowie jelitowe naszych psów. Mogą pomóc w zapobieganiu i łagodzeniu problemów trawiennych, a także w odbudowie zdrowej flory bakteryjnej po kuracji antybiotykowej, odrobaczaniu lub szczepieniu. Pamiętaj jednak, że przed podaniem jakiegokolwiek preparatu, zawsze warto skonsultować się z weterynarzem. Po rozmowie ze specjalistą poszukaj idealnego probiotyku dla psa w sklepie Ale Zwierzaki!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 6631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Мы довольны продукцией и доставкой
2024-05-16
super
pixel