Poroże jelenia dla psa – naturalny gryzak. Poznaj jego zalety

2022-12-19
Poroże jelenia dla psa – naturalny gryzak. Poznaj jego zalety

To prawda stara jak świat: psy uwielbiają gryźć. Dorosłe psiaki i małe szczeniaczki z radością żują różne przedmioty, niejednokrotnie te, które nie powinny znaleźć się w ich pyszczkach. Jeśli zdążyłeś już spisać na straty ulubione kapcie czy pilota do telewizora, wniosek jest jeden: pora kupić psu dobry gryzak.
Warto pamiętać, że pies nigdy nie powinien być karcony za gryzienie przedmiotów. To jego naturalna potrzeba, mająca na celu zniwelowanie napięcia nerwowego, ale także oczyszczenie zębów. Ponadto pies, gryząc, trenuje żuchwę, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku szczeniaków, których układ kostny ciągle się rozwija.
Jaki gryzak dla psa będzie najlepszym rozwiązaniem? Wiele osób decyduje się na popularne gryzaki-zabawki, jednak warto wiedzieć, że nie jest to jedyna opcja. Jeśli chcesz wychowywać swojego psa w duchu less-waste, koniecznie zapoznaj się z zaletami poroża jelenia. Gwarantujemy, że Twój pupil będzie nim zachwycony.

Jak powstaje gryzak z poroża?

Na początku podkreślimy, że gryzak z poroża jelenia to produkt pozyskiwany bez szkody dla środowiska naturalnego. Jeleniowate gubią poroże kilka razy w ciągu życia, co ma związek ze wzrostem ich organizmów. Porzucone poroża są zbierane, a następnie oczyszczane i przygotowywane do sprzedaży jako naturalne gryzaki dla psów.
Poroże jelenia jest dla psów bardzo atrakcyjne ze względu na specyficzny zapach i smak, które budzą w nich naturalne instynkty. Jeśli do tej pory pies nie interesował się żadnym gryzakiem, koniecznie podaj mu jelenie rogi.

Czemu warto wybrać poroże jelenia dla psa?

Poroże jelenia to jeden z najlepszych gryzaków, jakie możesz zafundować swojemu zwierzakowi. Czemu warto je kupić? Te argumenty na pewno Cię przekonają!
• Jelenie poroże doskonale oczyszcza psie zęby – jego lekko chropowata struktura dokładnie usuwa płytkę nazębną odpowiedzialną za powstawanie kamienia.
Gryzak z jeleniego poroża pozwoli Twojemu psu nie tylko zaspokoić naturalną potrzebę gryzienia, ale także dostarczy mu szeregu dobroczynnych składników. Poroże to bogate źródło potasu, wapnia, sodu i magnezu, które są niezbędne dla zdrowia każdego psiaka. Podgryzając poroże, zwierzak przyjmuje dobroczynne substancje. Można powiedzieć, że naturalny gryzak jest zarazem jakościowym suplementem diety.
• Poroże jelenia jest bardzo twarde, dlatego dzielnie znosi nawet bardzo żywiołowe gryzienie. Ponadto w odróżnieniu od kości nie łamie się na ostre kawałki, dlatego jest również znacznie bezpieczniejsze.
• Wreszcie – względy ekologiczne. Nikogo nie zaskoczymy, mówiąc, że plastikowe i gumowe gryzaki nie są dobre dla środowiska. Wybierając naturalny gryzak dla psa, ograniczasz produkcję tworzyw sztucznych.

Czy każdy pies może żuć poroże?

Oczywiście, że tak! Poroże jelenia jest odpowiednim wyborem dla dorosłego psa, a także dla szczeniaka. Mogą korzystać z niego psiaki borykające się z chorobami czy też zwierzęta w wieku podeszłym. W naszym sklepie znajdziesz gryzaki z poroża w różnych rozmiarach – wystarczy dopasować model do gabarytów pieska.

Poroże jelenia: gryzienie zgodne z naturą

Jeśli szukasz nowego gryzaka dla psa, rozważ zakup jeleniego poroża. Pie,s żując je, dostarczy sobie wielu składników odżywczych, a jednocześnie zaspokoi potrzebę gryzienia. A to wszystko całkowicie ekologicznie, bez sztucznych tworzyw.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6507 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Wszystko ok
2024-04-12
Polecam
pixel