Poidło dla kota: dlaczego warto je kupić?

2022-07-29
Poidło dla kota: dlaczego warto je kupić?

​Koty i woda. Poznaj sekret grymasów pupila

Wielu właścicieli kotów zauważa, że ich zwierzaki mają bardzo specyficzne podejście do regularnego nawadniania się. Podczas gdy miseczka z wodą mogłaby dla nich w ogóle nie istnieć, inne źródła, takie jak chociażby kran, wywołują w nich ogromną euforię. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje?
Koci behawioryści podejrzewają, że takie zachowanie ma podłoże w naturalnych uwarunkowaniach kotów. Dzikie gatunki, takie jak lwy czy tygrysy, piją wyłącznie wodę płynącą. Ma to na celu wyeliminowanie ryzyka chorób: woda z rzeki zawsze jest czystsza niż ta z zamkniętego zbiornika.
Innym powodem, dla którego kot preferuje wodę płynącą, może być jej niższa temperatura.
Być może Twój kot woli pić z kranu również dlatego, że kapiąca woda jest dla niego… świetną rozrywką. Niektóre zwierzaki, prócz zaspokajania pragnienia, trącają strumień łapką, świetnie się przy tym bawiąc.

Ile powinien pić kot?

Jeśli Twój zwierzak pije mało wody, nie musisz się tym szczególnie przejmować. Koty pozyskują wodę przede wszystkim z mokrego pożywienia. Gdy zwierzak na co dzień spożywa pokarm z saszetek, powinien on pokrywać jego zapotrzebowanie na nawodnienie. Niemniej jednak, kot zawsze powinien mieć dostęp do czystej i świeżej wody. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim.
Dobre nawodnienie organizmu jest dla kotów równie istotne, co dla ludzi. Picie wody to nie tylko sposób na dobre samopoczucie, ale także zapobieganie wielu chorobom układu pokarmowego i wydalniczego, na które nasi mruczący milusińscy są szczególnie narażeni.

Poidło dla kota – atrakcyjny sposób na nawodnienie

Jeśli Twój kot w ogólnie nie interesuje się zawartością miseczki z wodą, pomyśl o zakupie elektrycznego poidełka. To nic innego jak miska wyposażona w pompę i filtr, która pełni funkcję wodospadu lub fontanny. Takie urządzenie cały czas serwuje zwierzakowi wodę płynącą, która jest na bieżąco oczyszczana z wszelkich pyłków czy sierści.

Catit Pixi – poidło dla Twojego kota

W naszym sklepie znajdziesz bardzo praktyczne poidełko dla kota marki Catit Pixi. Urządzenie składa się z metalowej miseczki i mechanizmu fontanny, która zachęca mruczki do regularnego picia wody.
Catit Pixi zapewnia zwierzakowi ciągły dostęp do oczyszczonej świeżej wody. Poidło wyposażono w 3-poziomową filtrację, obejmującą siatkę bawełnianą, filtr z węglem aktywnym i żywicą jonowymienną. Mechanizm ten nie tylko oczyszcza, ale także zmiękcza wodę kranową, dzięki czemu jest ona smaczniejsza oraz zdrowsza.
Aby Twój pupil mógł bez problemu zlokalizować poidełko po zmroku, wyposażono je w delikatną lampkę, która sygnalizuje położenie urządzenia.
Poidło Catit Pixi zyskuje również aprobatę kocich rodziców: jest ciche, niewielkie, a dzięki zasilaniu USB, może być używane nawet pomimo braku dostępności energii elektrycznej. Ponadto, trzeba przyznać, że ma naprawdę uroczy design!

Poidło dla kota – idealny prezent dla mruczka

Poidło z fontanną dla kota z całą pewnością zyska sympatię Twojego zwierzaka. Jeśli mruczek niechętnie pije z miski i ciągle poszukuje nowych sposobów na pozyskanie wody, gadżet ten okaże się praktycznym i rozsądnym zakupem.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6525 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Zamówienie zostało bardzo szybko zrealizowane, jesteśmy bardzo zadowoleni . Pozdrawiamy i polecamy,
2024-04-18
Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
pixel