Podróżowanie z psem – 5 ważnych zasad

2022-05-26
Podróżowanie z psem – 5 ważnych zasad

Wakacje z psem dla jednych wiążą się z czystą przyjemnością, dla innych – stresem i masą kłopotów. Jak przetrwać wielogodzinną podróż ze zwierzakiem, który boi się jazdy samochodem i jest bardzo zestresowany? Bez obaw – większość psiaków doskonale dopasowuje się do nowej sytuacji, zwłaszcza jeśli ich właściciele im w tym pomagają.
Jeśli oczekujesz pierwszej dłuższej wycieczki z psem, przed wyjazdem na wakacje znajdź chwilę, by zapoznać go z samochodem. Zabierz zwierzaka na kilka 5-20 minutowych przejażdżek, aby sprawdzić, jak reaguje na podróż oraz zaznajomić go z nowym środkiem lokomocji.

Podróżowanie z psem samochodem – o tym pamiętaj

Nadszedł ten czas – wyjazd na wspólne wakacje. Jak zaplanować udaną podróż z psem?

​1. Zadbaj o bezpieczeństwo zwierzaka

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo psiaka to absolutna podstawa. Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że psy w żadnym wypadku nie powinny być przewożone na przednich siedzeniach czy na kolanach właściciela. To miejsce uniemożliwia zabezpieczenie zwierzaka. Ponadto, gdy pies będzie zestresowany, może przeszkadzać kierowcy. Jak więc bezpiecznie przewozić czworonoga?
• Spokojne zwierzaki powinny zająć miejsce na tylnej kanapie samochodu. W ramach zapewnienia psu dodatkowej ochrony można przypiąć go specjalnym pasem bezpieczeństwa.
• Zwierzaki, które nie najlepiej znoszą podróż autem, mogą spędzić ją w odpowiednio dopasowanym transporterze. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w przypadku psów, które są zaniepokojone widokiem zza okien.

​2. Pamiętaj o przerwach na wodę i posiłek

Podróżując z psem autem, krótkie postoje należy organizować nie rzadziej niż raz na dwie godziny. Podczas przerwy zwierzakowi warto podać ulubione przysmaki oraz wodę – najlepiej z wygodnej butelki turystycznej. Ponadto, postój warto wykorzystać na załatwienie potrzeb fizjologicznych i chwilkę aktywności, która pomoże rozładować zwierzakowi stres.

3. Reaguj na niepokój zwierzęcia

Psy, tak samo, jak i ludzie, nie przepadają za wielogodzinnymi podróżami, które wiążą się z koniecznością utrzymania jednej pozycji. Co ciekawe, nasi czworonożni przyjaciele także mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną. Jeśli w trakcie podróży pies ślini się, ziewa lub wymiotuje, mogą być to oznaki, że boryka się ze wspomnianym schorzeniem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogatą gamę preparatów uspokajających, które oprócz poprawy nastroju zwierzaka niwelują objawy choroby lokomocyjnej.

4. Zabierz ulubione zabawki pupila

Kong wypełniony smakołykami czy ulubiona kość do gryzienia pozwolą zwierzakowi zająć umysł czymś innym, nić przedłużająca się podróż.

​5. Zadbaj o spokojne warunki w samochodzie

Zwierzak zniesie podróż o wiele lepiej, gdy nie będzie wiązała się ona z głośną muzyką czy bardzo żywiołowymi rozmowami. Pamiętaj także, aby regularnie zwracać się do swojego psa i od czasu do czasu pokrzepiająco go pogłaskać. Poczucie, że jesteś blisko niego, na pewno okaże się pomocne.

Podróż z psem może być udana

Zapewniamy, że nasze porady pomogą uczynić każdą wakacyjną wycieczkę z psem spokojniejszą i bezproblemową. Pamiętaj o zasadach rozsądnego podróżowania z psem, a wkrótce będziesz mógł zabrać go ze sobą w każde miejsce.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6740 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Szybko i skutecznie, serdecznie polecam ♥️
2024-06-16
Sprawna realizacja
pixel