Obroża na kleszcze – jak działa? Czy warto ją kupić?

2023-03-27
Obroża na kleszcze – jak działa? Czy warto ją kupić?

​Czym jest obroża przeciw kleszczom?

Obroża na kleszcze, jak wskazuje sama jej nazwa, przeznaczona jest do zamocowania zwierzakowi na szyi. Ten niewielki przedmiot różni się jednak od obróżek, które zakładałeś zwierzakowi dotychczas. Została nasączona specjalnym środkiem odstraszającym insekty, a także aktywnie wpływającym na ich zwalczanie.
Obroża na kleszcze działa więc dwutorowo: po pierwsze, trzyma kleszcze, wszy i pchły z dala od zwierzaka, a po drugie, gdy te zbliżą się do niego za bardzo, eliminuje je dzięki zawartości owadobójczego preparatu. Związki zawarte w obroży stopniowo rozprzestrzeniają się po ciele zwierzaka.
Obroża na kleszcze może być noszona przez zwierzę nawet przez kilka miesięcy. Ważne, by w tej kwestii trzymać się ściśle wskazówek producenta i nie wydłużać czasu stosowania obroży – po określonym terminie, traci ona swoje właściwości.

Czy obroża na kleszcze jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Obroże na kleszcze powstają z zastosowaniem skutecznych i bezpiecznych preparatów owadobójczych, które nie wydzielają żadnego zapachu i są w pełni bezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i jego właścicieli. Możesz być więc zupełnie spokojny o zdrowie swojego pupila. Mimo to, po założeniu obroży przeciw kleszczom warto bacznie obserwować zwierzaka – zdarza się, ze substancje zawarte w obroży mogą działać na niego uczulająco.

Jak założyć obrożę na kleszcze psu lub kotu?

• Zacznij przede wszystkim od doboru obroży o właściwym rozmiarze. Przed zakupem sprawdź, czy jest on adekwatny do obwodu szyi Twojego czworonoga.
• Porządnie wykąp i wyczesz zwierzę, by ułatwić przenikanie substancji z obroży na jego sierść i skórę.
• Załóż zwierzakowi obrożę tak, by stykała się z jego szyją w każdym punkcie, a jednocześnie nie ograniczała jej ruchomości. Obroża nie może być zapięta zbyt ciasno lub zbyt luźno.
• To wszystko: Twój pupil jest już chroniony!
Nie musisz zdejmować obroży psu lub kotu przed kąpielą: obroże przeciwkleszczowe są wodoodporne, dlatego Twój pupil może nosić swój egzemplarz praktycznie bez żadnej przerwy.
Choć, jak wspomnieliśmy, obroże przeciw kleszczom są całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem, pamiętaj o kilku środkach ostrożności.
• Po założeniu obroży psu lub kotu, dokładnie umyj ręce.
• Unikaj przystawiania twarzy do okolic obroży podczas gdy przytulasz zwierzę.
• Upewnij się, że dzieci przebywające w otoczeniu zwierzaka nie dotykają obroży przeciwkleszczowej.

Jaką obrożę na kleszcze wybrać?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz rozmaite obroże przeciw kleszczom oraz pchłom. Bez problemu dopasujesz model idealny dla swojego pupila. Oferujemy obroże różnych marek, w różnych rozmiarach, optymalnych dla psów i kotów rozmaitej wielkości oraz ras.
Polecamy zapoznać się z obrożami marek takimi, jak Beaphar, Klitix, Foresto, Sabunol. Wszystkie one nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów i wykazują wysoką skuteczność w odstraszaniu insektów.

Obroża na kleszcze: podsumowanie

Obroża na kleszcze to prosty sposób na zabezpieczenie zwierzaka przed groźnymi ukąszeniami owadów. Twój pupil może stosować ją nawet przez wiele miesięcy, będąc w tym czasie nieustannie chronionym. Już dziś znajdź obrożę dla swojego zwierzaka i bądź spokojny o jego zdrowie!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Jestem bardzo zadowolona z realizacji zamówienia,polecam sklep alezwierzaki.Znalazłam tutaj karmniczek do klatki,który spełnił moje oczekiwania.
2024-06-21
Szybko i solidnie Polecam
pixel