Najlepsze zabawy z psem na wiosnę

2021-04-30
Najlepsze zabawy z psem na wiosnę

​Zabawy z psem wiosną – zalety

Po długiej zimie, którą zwierzak w większości spędził w domu, przychodzi czas kwitnących drzew, kwiatów i wysokich temperatur. Każdy pies lubi wiosnę, a częstsze spędzanie czasu na świeżym powietrzu to dla niego naturalna przyjemność. Jako właściciel czworonoga, powinieneś zapewnić mu możliwie jak najczęstsze wizyty w parku, w lesie lub chociażby na pobliskim skwerku.

Pamiętaj, że aktywność fizyczna jest psom tak samo potrzebna jak nam, ludziom. Dzięki niej zwierzak nie tylko poprawia swoją kondycję, ale także minimalizuje stres oraz agresję. Nie masz pomysłu na ciekawe zabawy z psem na wiosnę? Spokojnie – my mamy ich bez liku. Dziś polecimy ci 5 sposobów na pożyteczne spędzenie czasu z psem.

​Najlepsze zabawy z psem na wiosnę

Zabawy z psem na świeżym powietrzu nie muszą być skomplikowane. Nie wiesz, jak spędzać wiosenne popołudnia z czworonożnym przyjacielem? Wypróbuj nasze pomysły. Gwarantujemy, że Twój zwierzak będzie nimi zachwycony!

​1. Agility, czyli tor przeszkód dla psa

W wielu miastach powstają specjalne place zabaw dla psów, idealne do trenowania agility. Co to takiego? To oficjalna dyscyplina sportowa, w której uczestniczy zarówno pies, jak i człowiek. Polega na pokonywaniu toru przeszkód w jak najszybszym czasie. Zwykle trening składa się z 12-20 zadań.

Sprawdź, czy w twojej okolicy znajduje się psi plac zabaw i zabierz swojego pupila na porządny trening. Co warto zabrać ze sobą? Po pierwsze, smaczki treningowe, którymi nagrodzisz zwierzaka za wykonane zadania. Po drugie, kliker szkoleniowy, który pozwala utrzymać psią uwagę i motywować go do działania.

​2. Stary, dobry aport

Znana wszystkim zabawa w aport to jedna z ulubionych psich aktywności. Wystarczy zwykła piłeczka, aby zapewnić czworonogowi długie godziny świetnej zabawy. Możesz jednak pójść o krok dalej i zabrać na spacer jeszcze lepszy gadżet do aportowania, taki jak Jumbler Football od firmy Kong. To piłeczka o nietypowym kształcie, wyposażona w otwory ułatwiające rzucanie jej na bardzo dalekie odległości.

​3. Wycieczka w góry z psem

Lubisz chodzić po górach wiosną? Zabierz ze sobą swojego psa! Praktycznie każdy czworonóg może uprawiać trekking. Oczywiście, stopień trudności trasy należy dobrać do jego fizycznych możliwości. Zabierając psa na wycieczkę górską, nie zapomnij wyposażyć go w dobre szelki, które w razie potrzeby ułatwią jego utrzymanie.

​4. Nosework w terenie – zabawa z psem na wiosnę

Uwielbiany przez wszystkie psiaki nosework można trenować wszędzie, nawet w parku czy w lesie. Zadanie jest proste: ukryj psie przysmaki w różnych miejscach w najbliższej okolicy, zachęć psa do węszenia i poszukiwania zdobyczy. To zdecydowanie trudniejsze od wyciągania przysmaków z zabawki interaktywnej.

Wyprawy do lasu lub parku z psem wiosną zawsze warto poprzedzać zastosowaniem środka przeciw kleszczom i komarom. Dzięki mim twój pupil będzie chroniony podczas radosnego nurkowania w krzakach.

​5. Szaleństwa w basenie

Jeśli dysponujesz ogródkiem, kup specjalny basen dla psa i pozwól mu na beztroskie pluskanie się w wodzie! Taka zabawa sprawdzi się zwłaszcza podczas bardzo wysokich temperatur. Zabawę z psem w basenie można połączyć np. z aportowaniem.

Pełne radości zabawy z psem na wiosnę

Jak widać, jest wiele rzeczy, które można robić z czworonogiem wiosną. Nie nudźcie się w domu: czas na przygody na łonie natury!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6507 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Jak zawsze na wielki plus. Szybka przesyłka.
2024-04-13
Robię w tym sklepie regularnie zakupy, zawsze jestem bardzo zadowolona, bogaty asortyment, dobre ceny, szybka wysyłka. POLECAM
pixel