Najlepsze zabawy z psem na dworze na wiosnę: 4 pomysły

2022-04-15
Najlepsze zabawy z psem na dworze na wiosnę: 4 pomysły

4 proste zabawy z psem poza domem

Nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywność poza domem to samo zdrowie. Nie inaczej jest w przypadku psów. Przedstawiamy 4 pomysły na nieskomplikowane rozrywki, z których Twój pupil może korzystać wiosną poza domem.

1. Aport: zabawa kochana przez wszystkie psy

Powiedzmy sobie szczerze – który pies za nim nie przepada? Aport, zabawa stara jak świat, odnosi się wprost do wrodzonych instynktów naszych czworonogów, które czują naturalną potrzebę pogoni za uciekającą zwierzyną. Oczywiście, w trakcie niewinnych zabaw, jej rolę przyjmuje zwykła piłeczka lub inna zabawka, którą możemy wygodnie rzucać. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo akcesoriów idealnych do zabawy w aport.

Świetnym zastępnikiem zwykłej piłki okaże się piłka rugby, która dzięki aerodynamicznemu kształtowi może być rzucana na jeszcze dalsze odległości. Ten model wyposażono dodatkowo w wypustki, które rewelacyjnie czyszczą psie zęby podczas gdy zwierzak nareszcie upoluje zdobycz.

Warto wypróbować również piłki specjalnie dedykowane zabawie w aport – przykładem jest piłeczka na sznurku Sum-Plast. Dzięki specjalnej budowie pozostaje lekka, a w razie wrzucenia do jeziora, na pewno nie zatonie.

2. Zabawy węchowe – idealne na wiosnę

Zdarza się, że nie możesz poświęcić swojemu psu tyle uwagi, ile byś chciał. Na szczęście istnieją zabawki, które zajmą go na długi czas, zaś Ty będziesz mógł spokojnie oddać się swoim obowiązkom. Naszym ulubionym sposobem zajęcia psiaka pozostają wszelkie zabawy węchowe. Jeśli tylko dysponujesz kawałkie zielonego ogródka, możesz zorganizować je w domu. Do przygotowania zabawy węchowej wystarczą proste akcesoria: mata węchowa albo zabawki na przysmaki. Cel jest prosty – zlokalizować smaczki za pomocą zmysłu węchu i jak najszybciej je zdobyć!

3. Agility – zabawa z psem nie tylko dla sportowców

Utarło się, że agility to dyscyplina dedykowana psom dużym, silnym i szybkim. Nic bardziej mylnego – zapewniamy, że nawet mops z lekką otyłością może czerpać z niej całe mnóstwo radości. Atutem agility jest to, że można dostosowywać je do możliwości zwierzaka.

Prosty tor do agility zbudujesz na psim skwerku, a nawet we własnym ogródku. Przeszkody możesz stworzyć ze wszystkiego, na przykład z bloków styropianu lub starych kartonów.

Aby agility wiązało się nie tylko z zabawą, ale i budowaniem dyscypliny, zaopatrz się w treningowy kliker oraz ulubione smaczki Twojego pupila.

4. Gorąco? Pora na basen!

Gdy dni staną się jeszcze cieplejsze, w przydomowym ogródku rozstaw basen dla psa, który zapewni mu długie godziny fantastycznej zabawy. Większość psiaków wprost uwielbia pluskać się w wodzie, zwłaszcza w upalne dni. Beztroską kąpiel możesz połączyć z zabawą w aport, jednocześnie wypoczywając na wygodnym leżaku.

Zabawy z psem na wiosnę – sposób na relaks i kondycję

Spędzanie czasu poza domem w wiosenne dni przyniesie Twojemu zwierzakowi całe mnóstwo frajdy, poprawi jego samopoczucie, a nawet odporność. Już dziś zaplanuj wiosenne rozrywki ze zwierzakiem. Twój psiak będzie Ci bardzo wdzięczny!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6840 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Super!!!
2024-07-18
Wszystko było ok
pixel