Mleko zastępcze dla kociąt – jak wybrać najlepsze?

2022-04-25
Mleko zastępcze dla kociąt – jak wybrać najlepsze?

​Czy kot może pić mleko?

Wspomniany wiersz, jak również wiele powszechnych mitów, przyzwyczaił nas do wizerunku kota nad miseczką krowiego mleka. Owszem – wiele mruczków nie odmówi sobie tej przyjemności. Musisz jednak wiedzieć, że mleko krowie jest nieodpowiednim pokarmem dla kotów – bez względu na ich wiek!
• Po zakończeniu 8. tygodnia życia większość kociąt traci zdolność do trawienia laktozy, dlatego spożywanie mleka krowiego może oznaczać dla nich problemy trawienne.
• Mleko krowie swoim składem jest dostosowane do wykarmiania cieląt. Zawartość składników odżywczych jest niewspółmierna do potrzeb niewielkiego zwierzęcia, jakim jest kot.
• W mleku krowim brakuje specyficznych substancji, które kot – zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia – musi przyjmować, by prawidłowo się rozwijać.
Mamy nadzieję, że te argumenty odwiodą Cię od pomysłu karmienia kota mlekiem. Jednak co podawać małemu kocięciu, które nie jest w stanie spożywać posiłków stałych?

Mleko zastępcze dla kociąt, czyli ratunek dla osesków

Lekarze weterynarii są zgodni co do tego, że jedynym mlekiem, jakie można podawać kociętom, jest specjalne mleko zastępcze. To preparat skomponowany na bazie składników naturalnie występujących w mleku kocim, w całości pokrywający zapotrzebowanie malucha na witaminy i mikroelementy.
Mleko zastępcze dla kociąt to produkt bogaty w białko, aminokwasy DHA, a także cenne składniki odpornościowe, które pozwalają na kształtowanie układu immunologicznego. To preparat nieoceniony wówczas, gdy mamy do czynienia z kotkiem, który z różnych powodów nie może być karmiony przez matkę. Mleko zastępcze zaleca się podawać kociętom do ukończenia 8. tygodnia życia.

Jakie mleko zastępcze dla kociąt wybrać?

Dobrego mleka zastępczego poszukuj wśród produktów renomowanych marek. W naszym sklepie znajdziesz mleko zastępcze dla małych kotów takie jak Beaphar Lactol oraz Royal Canin Babycat Milk. Obydwa produkty są bogate w składniki niezbędne do zdrowego rozwoju kocięcia. Co ciekawe, można podawać je także kotkom w okresie ciąży i laktacji.

Jak prawidłowo karmić małego kotka?

Kocię mniej więcej do ukończenia 2. miesiąca życia wykazuje silną potrzebę ssania, dlatego podając mu mleko zastępcze, należy umożliwić mu jego wygodne spożywanie. Najlepszym rozwiązaniem okaże się specjalna butelka do karmienia kotków z miękkimi smoczkami imitującymi brodawki sutkowe matki.
Mleko zastępcze dla kociąt przygotowuje się bardzo podobnie jak mleko modyfikowane dla niemowląt. Odmierzoną porcję mleka w proszku należy zmieszać z letnią wodą i podać zwierzęciu bezpośrednio po przyrządzeniu. Pamiętaj, aby karmiąc swojego kotka, zawsze sugerować się wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu mleka zastępczego.

Mleko zastępcze dla kociąt: sposób na zdrowy rozwój

Pamiętaj, że koty – zarówno małe, jak i dorosłe – nie powinny pod żadnym pozorem spożywać mleka krowiego, które nie przynosi im żadnych korzyści zdrowotnych, a może nawet szkodzić. Mleko zastępcze dla kociąt to najlepszy sposób na wykarmienie malucha, który został odebrany matce lub przez nią porzucony. W naszym sklepie znajdziesz doskonałej jakości mleko dla kotów, które zapewni im zrównoważony wzrost.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6739 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Jestem bardzo zadowolona z realizacji zamówienia,polecam sklep alezwierzaki.Znalazłam tutaj karmniczek do klatki,który spełnił moje oczekiwania.
2024-06-21
Szybko i solidnie Polecam
pixel