Miska spowalniająca jedzenie: dlaczego warto kupić ją psu?

2022-04-04
Miska spowalniająca jedzenie: dlaczego warto kupić ją psu?

​Kilka słów o psich posiłkach

Czy wiesz, że trawienie u psa może trwać od 12 do nawet 30 godzin na dobę? Można powiedzieć, że nasi milusińscy pożytkują energię na spalanie posiłku niemal przez cały czas. Zależy to oczywiście w dużej mierze od jego rodzaju i ilości. Niemniej jednak higiena jedzenia psa jest bardzo istotna dla jego zdrowia, a jej zaniedbanie może doprowadzić do wielu różnych dolegliwości. Nawet jeśli Twój pies je najwyższej jakości karmę, jeśli robi to nieregularnie, w nieodpowiednich warunkach, może odczuwać gastryczny dyskomfort.
Bardzo częstym problemem jest zbyt szybkie pochłanianie posiłku przez psa. Nasi czworonożni przyjaciele są z natury łakomczuchami; z czasów, w których żyli dziko, pozostał w nich instynkt nakazujący „najeść się na zapas”. Zbyt prędkie spożywanie jedzenia i niedostateczne jego rozdrabnianie prowadzi do wzdęć, niestrawności, zaparć czy kolek. Warto zadbać o to, by psiak spożywał swoje posiłki w powolnym tempie.

Miska spowalniająca jedzenie – jak działa?

Miska spowalniająca jedzenie stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Nie różni się ona znacząco od zwykłej miski dla psa. Posiada jednak charakterystyczny labirynt lub wypustki, które uniemożliwiają psu pochłanianie dużych kawałków pożywienia w krótkim czasie.
Pies, aby wydobyć jedzenie z miski spowalniającej, musi uruchomić mechanizmy lizania i gryzienia. Niesie to ze sobą liczne pozytywne skutki:
• Lizanie i gryzienie to naturalne psie odruchy, które działają na zwierzęta uspokajająco. Pies, liżąc i gryząc, nie tylko zdobywa pokarm, ale także wycisza się i relaksuje.
Miska spowalniająca jedzenie zapobiega pochłanianiu dużych kawałków żywności, co zmniejsza ryzyko problemów trawiennych u psa.
• Dzięki misce spowalniającej, pies w trakcie posiłku nie połyka powietrza, co eliminuje ryzyko kolek i wzdęć.
• Jedząc wolniej, pies najada się szybciej – zupełnie tak, jak człowiek. Miska spowalniająca jedzenie zapobiega przejedzeniu oraz otyłości.
• Pamiętaj, że pies w naturalnym środowisku musiał walczyć o pokarm. Dziś zwierzaki otrzymują go od nas bez żadnego wysiłku. Miska spowalniająca jedzenie zmusza psa do postarania się o żywność. Gdy uda się ją zdobyć, pies odczuwa zadowolenie oraz spełnienie.

Jaką miskę spowalniającą jedzenie wybrać?

Kupując miskę spowalniającą dla psa, weź pod uwagę jej rozmiar. Powinien być dopasowany do objętości porcji, jakie serwujesz swojemu czworonogowi. Te z kolei muszą być dostosowane do jego wagi, wielkości, rasy. Najlepszym rozwiązaniem będzie miseczka wykonana z tworzywa sztucznego, którą możesz bez przeszkód myć w zmywarce.
W naszym sklepie znajdziesz rozmaite miski spowalniające jedzenie. Kształt labiryntu nie ma tu tak naprawdę większego znaczenia: ważne, aby pies podczas jedzenia musiał postarać się o jego wydobycie z miseczki.

Miska spowalniająca jedzenie dla jeszcze zdrowszych posiłków

Pamiętaj, że nawet najlepsza karma dla psa nie przysłuży się jego zdrowiu, jeśli zwierzak będzie jadł posiłki w pośpiechu. Miska spowalniająca jedzenie to rewelacyjna propozycja dla psich łakomczuchów, dzięki której jedzenie będzie efektywniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6845 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
Sprawna obsługa
2024-07-19
Super!!!
pixel