Miska interaktywna – co to takiego?

2022-10-14
Miska interaktywna – co to takiego?

​Czym jest miska interaktywna?

Miska interaktywna to nic innego, jak naczynie wyposażone w obrotowe sektory, skrytki czy zapadnie, w których możemy ukrywać przysmaki dla naszych zwierzaków. Zadaniem pupila jest wydobycie karmy przy większym niż zazwyczaj wysiłku. Aby dostać się do pyszności, zwierzę musi działać za pomocą pyszczka i łap. Z miski interaktywnej mogą korzystać zarówno psy, jak i koty.
Czy miska interaktywna powinna zastąpić tę konwencjonalną? Naszym zdaniem warto podsuwać ją zwierzakowi okazjonalnie lub w określonych porach dnia. Rano, gdy czworonóg jest głody po całej nocy, zdecydowanie rozsądniej podać mu jedzenie w zwykłej miseczce.

​Zalety miski interaktywnej

1. Jedzenie z miski interaktywnej to świetna zabawa. Wyzwanie, jakim jest zdobycie jedzenia, jest dla psa lub kota bardzo emocjonujące, a gdy wysiłki już przyniosą efekt, pojawia się ogromna satysfakcja. Wydobycie przysmaku z miseczki daje zwierzakowi poczucie skutecznie „upolowanej” zdobyczy.
2. Jedząc z interaktywnej miseczki, zwierzę trenuje wiele zmysłów. W zdobyciu karmy pomaga węch, który pozwala lepiej lokalizować ukryte pyszności. Poza tym miska interaktywna pozwala na kształtowanie sprytu, logicznego myślenia oraz koordynacji ruchowej.
3. Twój pupil ma tendencję do przejadania się? A może je zbyt szybko, czym funduje sobie problemy gastryczne? Miska interaktywna w naturalny sposób spowalnia jedzenie, dlatego zwierzę najada się powoli, lecz skutecznie.

​ Jak wybrać dobrą miskę interaktywną?

• Upewnij się, że miseczka wykonana jest wykonana z bezpiecznego, nietoksycznego tworzywa.
• Dobierz miseczkę stosownie do możliwości swojego pupila. Prostsze modele dobrze sprawdzą się u szczeniąt i kociąt, a także zwierząt w wieku podeszłym, z kolei te bardziej skomplikowane u zdrowych, dorosłych pupili.
• Miseczka interaktywna powinna być łatwa w myciu, dlatego sprawdź, czy jej poszczególne elementy można w łatwy sposób rozmontować.

Polecane miski interaktywne

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele miseczek interaktywnych. Sprawdź, które modele zasługują na szczególną uwagę.
PET DREAM HOUSE SPIN PALETTE
To miska interaktywna wyposażona w obrotowy podajnik jedzenia, w którym znajdziesz 5 otworów. Do każdego z nich możesz nasypać zupełnie inne przysmaki, co znacznie urozmaici posiłek. Jedzenie możesz umieścić również na dnie miski – wówczas zwierzak będzie musiał bardziej się wysilić, by je zdobyć.

PET DREAMS HOUSE SPIN WINDMILL

W tej miseczce zbiorniki na jedzenie ułożone są na wzór wiatraka. Do Twojej dyspozycji jest wiele malutkich komór na przysmaki. Podczas używania, wiatrak sprawnie się obraca, zapewniając zwierzakowi silną stymulację.

​PET DREAMS HOUSE SPIN UFO MAZE

Miseczka House Spin przeznaczona jest do stosowania z karmą suchą, którą wsypuje się u szczytu obrotowej części. Wypustki utrudniają dostęp do chrupków, co wymaga od zwierzaka uruchomienia języka i nosa.

Miska interaktywna – nauka, zabawa i posiłek w jednym

Miseczka interaktywna to doskonały sposób na połączenie posiłku z treningiem sprytu i spostrzegawczości. Na dodatek, korzystanie z niej daje zwierzakowi wiele satysfakcji i pozwala na wysiłek umysłowy. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem psa, czy kota, miska z dodatkowymi funkcjami to świetne rozwiązanie!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6740 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Jak zwykle w punkt.
2024-06-22
polecam
pixel