Miska dla psa spowalniająca jedzenie: kiedy warto ją stosować?

2024-01-04
Miska dla psa spowalniająca jedzenie: kiedy warto ją stosować?

Jak działa miska spowalniająca jedzenie?

Wiele osób, widząc po raz pierwszy miskę spowalniającą jedzenie, nie wychodzi ze zdumienia. Czemu służyć mają fantazyjne wypustki? Czy to nie zbytnie utrudnienie dla zwierzaka? Warto wiedzieć, że miski spowalniające nie są wcale nowym wynalazkiem; są doceniane już od wielu lat, dlatego możesz być pewien, że sprawdzą się także u Twoich zwierzaków!
Miska spowalniająca działa na prostej zasadzie: pokarm należy umieścić pomiędzy labiryntem wypustek, tak, aby pies musiał nieco natrudzić się podczas jego spożywania. Dzięki temu zwierzak je w skupieniu i wolniej, co pomaga zapobiegać wielu problemom.

Zbyt szybkie jedzenie u psa: czym może grozić?

Zbyt szybkie pochłanianie pokarmu lub połykanie go bez dobrego rozdrobnienia to problem, który dotyczy wielu zwierzaków. Często obserwuje się go u psów z problemami natury behawioralnej, narażonych na stres. Czy jednak zbyt szybkie jedzenie może być groźne? Okazuje się, że owszem – niedostatecznie przegryzione kąski, a także połykanie dużych ilości powietrza mogą grozić bolesnymi wzdęciami, kolkami, a także zaparciami oraz biegunkami. Psy, które jedzą zbyt szybko, borykają się również z utrudnionym trawieniem pokarmu.
Jeśli widzisz, że Twój pies je za szybko i zbyt łapczywie, miska spowalniająca to najlepszy sposób, by temu zapobiec. Pamiętaj jednak, że można zastosować ja także u psa, który je całkowicie normalnie. Miska z wypustkami stanowi dla psa wyzwanie, a także frajdę!

Jaką miskę spowalniającą wybrać?

Na rynku znajdziesz rozmaite miski spowalniające jedzenie, różniące się rozmiarami, kolorami czy układem wypustek. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby miska była wykonana z bezpiecznego tworzywa, które może mieć styczność z psią żywnością. Powinna być również łatwa w czyszczeniu.
Sprawdź modele misek spowalniających dostępnych w naszym sklepie, które cieszą się szczególnym zaufaniem właścicieli czworonogów!

Dingo, misko z włókna bambusowego

To miska wykonana z naturalnego włókna bambusowego, w pełni bezpiecznego dla psa i środowiska. Wysokie wypustki wymuszają powolne jedzenie.

Pet Dream House, miska w kształcie psiej łapy

Miseczka w kształcie łapy zawiera kilka sekcji, w których można umieścić pokarm lub smaczki. Jedna ze stref wyposażona jest w kratkę, która dodatkowo utrudnia wydobywanie pokarmu.

Zolux, miska z wypustkami

To miska wykonana z bezpiecznego tworzywa, wyposażona w mnóstwo mniejszych i większych wypustek. Prawdziwe wyzwanie dla psiego pyszczka! Miska pomieści większą ilość pokarmu i z pewnością zajmie Twojego czworonoga na dłuższy czas.
Do misek spowalniających można zaliczyć również modele interaktywne – czyli takie, w których poszczególne elementy obracają się, zamykają i otwierają. Stanowi to dodatkowe wyzwanie dla psa, ale także doskonale wpływa na jego relaksację. Z miską interaktywną możesz zorganizować wiele odstresowujących zabaw dla zwierzaka oraz zająć jego uwagę na przykład, kiedy chwilowo wychodzisz z domu.

Znajdź idealną miskę dla psa w Ale Zwierzaki

Miska spowalniająca jedzenie to akcesorium, które może znaleźć się w domu każdego psiarza. Dzięki niej zwierzak je spokojnie, najadając się w odpowiedniej ilości oraz starannie rozdrabniając pokarm. Sprawdź miski dla psów dostępne w naszym sklepie, a bez problemu znajdziesz idealny dla swojego czworonożnego przyjaciela!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
polecam
2024-06-21
Szybko i solidnie Polecam
pixel