Klatka dla królika – jaką wybrać?

2023-01-05
Klatka dla królika – jaką wybrać?

​Klatka dla królika – wybierz ją mądrze!

Królik może być uroczym i wiernym przyjacielem każdej rodziny, nie tylko tej, w której przebywają dzieci. Coraz więcej osób decyduje się zaprosić do swojego domu stworzonko z dużymi uszami. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ królicza przyjaźń może naprawdę cieszyć! Króliki są towarzyskie, chętnie się bawią i mogą bez przeszkód spędzać czas w każdym zakątku mieszkania. Co ciekawe, można nauczyć go korzystania z kuwety.
Jeśli myślisz o zakupie królika – czy to miniaturki, czy większego osobnika – musisz jednak pamiętać o dopasowaniu idealnej klatki. Choć królik chętnie hasa po mieszkaniu, musi mieć własny zaciszny kącik do wypoczynku i jedzenia. Dobrze wyposażona klatka dla królika sprawdzi się w tej roli idealnie.

​Klatka czy akwarium dla królika?

Niektóre osoby zastanawiają się nad tym, czy akwarium dla królika może stanowić alternatywę dla klatki. Zdecydowanie odradzamy to rozwiązanie – akwarium z całą pewnością nie będzie komfortowym lokum dla królika. Po pierwsze, ogranicza ono przepływ powietrza i może sprawiać, że zwierzęciu będzie zbyt duszno. Po drugie, w akwarium królik ma zdecydowanie mniejsze możliwości wspinania się. Reasumując, szklane akwarium lepiej pozostaw dla rybek!

Na co zwrócić uwagę, kupując klatkę dla królika?

Odpowiednia klatka dla królika będzie dla niego idealnym schronieniem i miejscem, w którym będzie czuł się pewnie i bezpiecznie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Rozmiar

Oczywistym kryterium doboru klatki dla królika jest jej rozmiar. Powinien być dostosowany do gabarytów zwierzaka. Klatka dla królika miniaturki może mieć wymiary 77x48x42cm. Jeśli zdecydowałeś się na królika, który w wieku dorosłym będzie większy, najlepiej od razu zakpić dużą klatkę – na przykład o wymiarach 120x67x39cm.
Zwróć uwagę na to, by kuweta klatki była na tyle pojemna, aby można było wypełnić ją dostateczną ilością ściółki. Klatka dla królika powinna być także łatwa w rozkładaniu i czyszczeniu.

Materiały

Oczywiście, dobra klatka dla królika musi być wykonana z bezpiecznych dla zwierzęcia tworzyw. Unikaj klatek z niepewnych źródeł, które nie posiadają certyfikatów bezpieczeństwa. Króliki chętnie badają otoczenie ząbkami, dlatego przebywanie w klatce wykonanej z podejrzanych materiałów może im zagrażać.

Wyposażenie

Ostatnia kwestia to wyposażenie klatki dla królika. W jego skład wchodzi miseczka na jedzenie, poidło oraz domek, w którym zwierzę będzie mogło się ukryć. Ważne, by w klatce królik miał również miejsce choćby na kilka ulubionych zabawek oraz karmnik na sianko, które jest jednym z jego ulubionych przysmaków.
Wygospodaruj także kącik na toaletę. Warto wybrać kuwetę, którą można wygodnie ustawić w rogu klatki i która ułatwia utrzymanie króliczego otoczenia w czystości.

Klatka dla królika: podsumowanie

Odpowiednia klatka dla królika będzie dla niego schronieniem i ulubionym miejscem zabaw. Sprawdź modele dostępne w naszym sklepie – w AleZwierzaki znajdziesz zarówno mniejsze, jak i duże klatki dla królików z doskonałym wyposażeniem.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Zamówienie zrealizowane na czas podany przez sprzedawcę, jednak bez gratisu - zabawka jaki został zaznaczony w zamówieniu.
2024-06-19
Przesyłka troszkę się opóźniła, ale sklep nadrobił to szybką odpowiedzią po skontaktowaniu się, gdzie potem poszło już ekspresowo. Zadowolony :)
pixel