Kiedy należy zabezpieczyć psa przed kleszczami?

2023-03-07
Kiedy należy zabezpieczyć psa przed kleszczami?

​Ochrona przed kleszczami: kiedy jest na nią pora?

Wielu właścicieli psów sądzi, że ochronę przeciwkleszczową wystarczy stosować w miesiącach wiosennych i letnich – wówczas, gdy ich przyjaciele radośnie hasają po zielonych parkach i polanach. W rzeczywistości jednak psa przed kleszczami należy chronić przez większość roku – od wczesnej wiosny aż do pierwszych, jesiennych przymrozków. Warto pamiętać, że kleszcze należą do owadów o dużej odporności na czynniki termiczne, a coraz lżejsze zimy sprzyjają ich bezproblemowej hibernacji. Dzięki temu wraz z nadejściem pierwszych cieplejszych dni insekty uaktywniają się i czyhają na ofiary. Sytuacji nie ułatwia postępująca ekspansja kleszczy – dziś spotkać można je nie tylko w lasach, ale także na skwerach, w parkach, a nawet na osiedlowych trawnikach.

Czemu ochrona psa przed kleszczami jest tak ważna?

Każdy z nas wie, że kleszcze mogą być nosicielami bakterii powodujących groźną chorobę układu nerwowego, czyli boreliozę. Schorzenie to ma swój „zwierzęcy” odpowiednik, czyli babeszjozę. Wywołują ją drobnoustroje z rodzaju Babesia, które atakują czerwone krwinki, stopniowo upośledzając cały organizm psa. Babeszjoza może doprowadzić do poważnej niepełnosprawności zwierzęcia, a nawet jego śmierci. Poprzez bardzo prostą ochronę przeciw kleszczom możesz jej zapobiec!

Jaki środek przeciw kleszczom wybrać?

Właściciele psów mają do wyboru co najmniej kilka rodzajów środków przeciw kleszczom, które są łatwe w użyciu i pozwalają trzymać groźne pasożyty z dala od zwierzaka. Na dodatek, większość preparatów przeciwkleszczowych odstrasza również pchły. Sprawdź, jakie rozwiązania czekają na Ciebie w naszym sklepie internetowym.

Obroża na kleszcze

Najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest obroża przeciwkleszczowa, nasączona bezwonnym środkiem odstraszającym owady. W przypadku obroży renomowanych producentów pies może nosić jeden egzemplarz nawet przez wiele miesięcy. To rozwiązanie wygodne i ekonomiczne.

Krople przeciw kleszczom

Innym rodzajem środków przeciw kleszczom dla psów są krople, które podaje się na sierść zwierzaka bezpośrednio przed spacerem. Należy pamiętać, aby dawkować preparat zgodnie z wiekiem oraz wagą zwierzęcia.

Spray przeciw kleszczom

Spraye przeciw kleszczom to wygodniejsza alternatywa dla kropel: wystarczy spryskać okrywę włosową psa przed wyjściem z domu. Podobnie jak w przypadku kropelek, przed zastosowaniem preparatu sprawdź, jaką ilość należy zastosować w przypadku Twojego zwierzaka.

Szampony przeciw kleszczom

W okresie zwiększonego ryzyka ukąszeń, psa warto kąpać w szamponie zawierającym środek przeciwkleszczowy. To prosty sposób na połączenie pielęgnacji sierści ze skutecznym zabezpieczeniem zwierzaka przed „pasażerami na gapę”.

Zaplanuj ochronę psa już dziś!

Pamiętaj, że kleszcze nie budzą się dożycia dopiero latem: Twój psi przyjaciel jest na nie narażony nawet wczesną wiosną lub późną jesienią. Wystarczy, że zaopatrzysz się w jeden ze środków przeciw kleszczom, by uchronić go przed groźnymi następstwami ukąszenia. W sklepie Ale Zwierzaki znajdziesz bogatą kolekcję obroży, kropli oraz sprayów, które skutecznie zabezpieczą Twojego pupila przed kleszczami, a na dodatek zapewnią mu ochronę przed pchłami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 6631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Мы довольны продукцией и доставкой
2024-05-16
super
pixel