Jakie zabawki edukacyjne i interaktywne wybrać dla psa?

2021-08-05
Jakie zabawki edukacyjne i interaktywne wybrać dla psa?

Jakie zabawki dla szczeniaka i dorosłego psa powinny pojawić się w mieszkaniu, w którym mieszka pełen energii czworonóg? Czy w ogóle te akcesoria są do czegoś potrzebne? Co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, wybierając interaktywne zabawki dla psa? Odpowiemy na te wszystkie pytania w poniższym wpisie. 

Czy pies potrzebuje zabawek?

Nie ma wątpliwości, że interaktywne zabawki dla psa oraz szczeniąt odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju naszych czworonogów. Nasi psi przyjaciele, dzięki odpowiednim gadżetom, są w stanie zaspokoić naturalne instynkty, a w tym chęć gryzienia i żucia. Edukacyjne zabawki dla psa pomagają ponadto walczyć z nudą, a także ćwiczyć cierpliwość i różne zmysły - w szczególności zapach. 

Zabawki edukacyjne dla psa i szczeniaka pełnią ponadto inną funkcję. Dzięki gumowym gadżetom o odpowiedniej wielkości oraz kształcie szczenię, podczas gryzienia i żucia gumowej zabawki, masuje przy okazji dziąsła, co przynosi ulgę w momencie, kiedy zaczynają pojawiać się stałe zęby. 

Rodzaje zabawek

Obecnie producenci rozwijających i interaktywnych zabawek dla psów w pełni zaspokajają potrzeby czworonogów, dostarczając na rynek coraz to nowsze produkty. W zależności od ich przeznaczenia i zastosowania można podzielić je na 4 podstawowe rodzaje, a mianowicie na zabawki:

  • do szarpania - jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie zabawki dla szczeniaka i dorosłego psa wybrać, to musisz wiedzieć, że na liście nie może zabraknąć szarpaka. W zależności od modelu szarpak może przybrać różne formy - dużą popularnością cieszą się te z rączką lub pętelką, za które łatwiej jest złapać właścicielowi. Szarpak to narzędzie nie tylko do zabawy, ale i treningu oraz budowania więzi z właścicielem, 
  • pobudzające - wśród zabawek dla psa nie może również zabraknąć tych skłaniających do ruchu oraz zabawy. Nasi czworonożni przyjaciele muszą przecież każdego dnia dać upust swojej energii. Warto więc zawsze mieć pod ręką ulubioną piłeczkę, czy też ring, 
  • wyciszające - wśród licznych produktów znaleźć można również wyciszające, interaktywne zabawki dla psa. Stanowią one bardzo ważny element każdej wyprawki. Pozwalają one wyciszyć się zwierzęciu - zarówno po spacerze, czy też w trakcie wizyty gości. Do wyciszających akcesoriów zaliczają się gumowe zabawki, w które można włożyć zarówno przysmaki pod postacią ziarenek, czy też smacznych pasztetów. Psiak z pewnością w pełni zaangażuje się w ich wydobycie,
  • na inteligencję  - zabawki dla psa na inteligencję rozwijają u zwierzęcia zarówno zmysł zapachu, koordynację ruchową, a także ćwiczą skupienie oraz logiczne myślenie. W zależności od wielkości czworonoga i jego zdolności producenci proponują różne modele tego typu akcesoriów, czego przykładem są zabawki edukacyjne dla psów trixie.

Zalety korzystania z tego typu zabawek

Zabawki dla psa interaktywne mają wiele zalet i zastosowań. Dzięki nim zwierzę rozwija swoje zmysły, uczy się cierpliwości, a także, kiedy potrzebna jest pomoc właściciela, buduje z nim relacje. Z ich pomocą nie mam mowy o nudzie w deszczowe dni, czy też nadmiernej ekscytacji, kiedy do domu przyjdą goście.

Należy pamiętać o tym, że interaktywne zabawki na myślenie dla psa sprawdzą się również w momencie, kiedy zwierzę musi na dłuższy czas zostać samo w mieszkaniu. Psiaki, które się nudzą, zazwyczaj same znajdują sobie zajęcie - podgryzają meble, buty, czy też piloty. W łatwy sposób można temu zapobiec, kupując właściwe akcesoria, np. odpowiedniej wielkości kong dla psa.

Już wiesz jakie zabawki dla szczeniaka i dorosłego psa powinny znaleźć się w Twoim domu. Jako sklep dla zwierząt oferujemy akcesoria z wszystkich wymienionych w artykule kategorii. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka różnych gadżetów, gdyż wiadomo, że psy z czasem mogą się znudzić - najlepsze w takim wypadku jest podmienianie co jakiś czas zabawek. 
 

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 6631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Polecam
2024-05-16
super
pixel