Jakie suplementy dla psa?

2023-11-02
Jakie suplementy dla psa?

Rola suplementacji w diecie psa

Warto wiedzieć, że witaminy i suplementy dla psa, poza uzupełnieniem codziennej diety, mogą wspomagać również leczenie niektórych dolegliwości. Zapewniają lukę w nieodpowiednio zbilansowanej diecie, szczególnie tej przygotowanej przez właściciela samodzielnie. Dobre witaminy dla psa na sierść, stawy czy układ pokarmowy potrafią pozytywnie wpłynąć na samopoczucie oraz stan zdrowia psów - zarówno dorosłych psów, jak i seniorów. 

Kiedy stosować suplementację dla psa?

Zauważyłeś u psa ospałość, brak siły lub energii? To znak, że powinieneś sięgnąć po suplementy dla niego. Podobnie jak u ludzi, tak i u zwierząt, warto stosować witaminy w określonych porach roku (np. w okresie obniżonej odporności). Stosuje się je także w czasie większego zapotrzebowania (np. preparaty na skórę i sierść dla psów wystawowych). Inną sytuacją jest podawanie witamin w danym okresie życia psa (np. suplementy na stawy dla starszych psów). Suplementy mogą również zostać zalecone przez weterynarza jako preparaty wspomagające leczenie dolegliwości czworonogów. 

Suplementy dla psa

Suplementy dla psa składają się z różnych substancji odżywczych, tj. kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały czy aminokwasy. Zwykle występują w formie tabletek, kapsułek, proszku lub płynu. Najczęściej wybierane są suplementy dla psa odpowiadające na specjalne wymagania, takie jak:

  • stawy - w składzie suplementów znajdują się często kwas hialuronowy, witaminy C i E oraz magan, np. preparat VetExpert - Joints & Mobility, wspomagający prawidłową funkcję chrząstek stawowych i stawów;
  • alergie i problemy skórne - preparaty zawierają głównie oleje rybne, biotynę, witaminy A i E oraz cynk, np. suplement VetExpert - Skin & Coat, pomagający w odbudowie sierści;
  • problemy z układem pokarmowym - suplementy mają w składzie często drożdze piwne i składniki mineralne, np. probiotyk Purina Pro Plan Veterinary Diets fortiflora;
  • zdrowa skóra i sierść - specjalistyczne suplementy zawierają zwykle oleje rybne, będące źródłem kwasów omega-3. Zawiera go m.in. Brit Olej z łososia dla zdrowej i lśniącej sierści.

Suplementy i witaminy dla psa warto stosować szczególnie w okresie niedoborów poszczególnych składników lub wspomagająco w okresie leczenia. Jeśli nie wiesz, co dokładnie będzie potrzebne Twojemu pupilowi, zwróć się po poradę do weterynarza, a następnie odwiedź sklep zoologiczny online i wybierz optymalne preparaty dla Twojego czworonoga. 
 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6845 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
Sprawna obsługa
2024-07-20
Ok
pixel