Jakie legowisko dla psa wybrać?

2023-10-24
Jakie legowisko dla psa wybrać?

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się nad tym, jakie legowisko dla psa wybrać. Pytanie to jest jak najbardziej zasadne i wbrew pozorom złożone. Aby na nie odpowiedzieć, należy wziąć pod uwagę wiek psiaka, jego rozmiar, a nawet charakter! W poniższym tekście znajdziesz wskazówki, które z pewnością pomogą Ci zdecydować o tym, jakie legowisko dla psa wybrać. 

Legowisko na początek - jakie wybrać?

Wielu właścicieli, przynosząc szczenię do domu, popełnia ten sam błąd, a mianowicie decyduje się na zakup najpiękniejszego, najdroższego legowiska. Wynika to z troski oraz opieki, jaką chce się obdarzyć nowego członka rodziny, jednak jest to niewłaściwe podejście do tematu. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie wybrać legowisko dla małego psa, to postaw na niezbyt drogie posłanie. Psiak z pewnością wypróbuje na nim swoje kiełki oraz nieraz użyje jako toalety. W momencie, kiedy oduczy się tych nawyków, dopiero wtedy warto jest postawić na coś wygodniejszego. 

Warto Również pamiętać o odpowiednim modelu legowiska dla psiaka. Szczenięta, w zależności od rasy, mogą mieć różne rozmiary. Ważne jest jednak to, aby swobodnie mogły wejść, jak i wyjść z posłania.

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Przeglądając oferty sklepów zoologicznych można natknąć się na legowiska dla psa o różnych rozmiarach. Należy dobierać je tak, aby zwierzę mogło w komfortowy sposób się wyciągnąć i odbyć smaczną drzemkę. Jeżeli jego łapy, ogon, czy też czasami głowa, wystają poza legowisko, to nie oznacza to, że jest ona za małe! Psiaki, podobnie jak ludzie, śpią w różnych pozycjach i czasami tak może być im wygodnie. Ważne jest jednak to, aby posłanie pupila było długie jak on sam (od nosa aż do końca tułowia) oraz odpowiednio szerokie - w sam raz oby położyć się wygodnie na boku. Dzięki tym wskazówką będzie wiadomo, jaki rozmiar legowiska dla psa wybrać. 

Oprócz rozmiaru legowiska warto jest również zwrócić uwagę na to, czy jest ono od góry osłonięte, czy też całkowicie odkryte. Bojaźliwe psiaki, szukające schronienia, dużo lepiej będą się czuły w budce. 

Gdzie postawić legowisko dla psa?

Zastanawiałeś się nad tym, gdzie postawić legowisko dla psa? Zanim odpowiesz sobie na to pytanie, musisz pamiętać, że psiak uwielbia obcować z wszystkimi członkami rodziny i powinien mieć możliwość, podczas odpoczynku, obserwacji domowników. Dobrze zatem legowisko ustawić w salonie, czy też w przedpokoju. Należy jednak unikać miejsc ruchliwych - pies powinien mieć również możliwość odpocząć i się wyciszyć. 

Nasz sklep zoologiczny online oferuje wiele rodzajów legowisk dla psów. W naszej ofercie znajdziesz zatem posłania o różnej wielkości, grubości, całkowicie odkryte, jak i z zadaszeniem. A to wszystko w atrakcyjnej cenie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. 
 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6525 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
.
2024-04-18
Wszystko w porządku
pixel