Jaki drapak dla kota wybrać? Sprawdź najlepsze modele

2022-12-22
Jaki drapak dla kota wybrać? Sprawdź najlepsze modele

​Po co kotu drapak?

Każdy kot odczuwa potrzebę drapania – dzięki niej zwierzak nie tylko ściera pazurki, ale także pozostawia na przedmiotach swój zapach, znacząc terytorium. Musisz wiedzieć, że przeganianie kota, który został przyłapany na drapaniu mebli, na pewno nic nie da. Zamiast walczyć z wiatrakami spraw, by kot skupił się na drapaniu czegoś, co jest temu przeznaczone. Chodzi oczywiście o drapak dla kota.
Drapak dla kota pozwoli mu wcielić w życie naturalne instynkty, zetrzeć zbyt długie pazurki, a niejednokrotnie dostarczy także rozrywki. Wystarczy zdecydować się na odpowiedni model, dopasowany do preferencji Twojego zwierzaka.
Aby zachęcić kota do korzystania z nowego drapaka, możesz posłużyć się małym podstępem: nagrodzić go przysmakiem za drapanie lub spryskać drapak odrobiną kocimiętki.

Jak dobrać idealny drapak dla kota?

• Chyba każdy zgodzi się, że drapak dla kota powinien służyć przede wszystkim do drapania. Przed zakupem koniecznie upewnij się więc, czy dany drapak wyposażono w odpowiednio duży obszar do ostrzenia pazurków.
• Drapak dla kota powinien być dopasowany do gabarytów zwierzęcia. Kociętom wystarczy niewielki model, jednak dorosłe osobniki potrzebują z reguły wyższych i szerszych drapaków, które pozwalają na swobodne wyciąganie się.
• Oczywiście, liczy się także bezpieczeństwo. Drapak dla kota musi być wykonany z nieszkodliwych tworzyw oraz stabilny. Pamiętaj także, aby ustawić go w odpowiednio przestronnym miejscu, które umożliwi zwierzakowi niczym nieskrępowaną zabawę.
• Niektóre drapaki posiadają dodatkowe funkcje – piłeczkę na sznurku, budkę z legowiskiem czy hamak. Jeśli chcesz zafundować swojemu kotu wielofunkcyjną atrakcję, rozbudowany drapak sprawdzi się doskonale.

Drapaki dla kota: rodzaje

Drapak drapakowi nierówny – w naszym sklepie internetowym znajdziesz co najmniej kilka rodzajów! Który z nich będzie najlepszy?

Klasyczny drapak dla kota – słupek

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem pozostaje drapak dla kota w formie słupka na stabilnej podstawie. Występuje w różnych wysokościach i grubościach. Kot na słupku może się swobodnie wyciągać, a przy odpowiedniej dawce gracji – nawet na niego wskakiwać.

Mata do drapania

Mata do drapania jest drapakiem często wybieranym przez właścicieli niewielkich mieszkań. Jest mała, lekka i mobilna, dlatego można bez problemu przenosić ją z miejsca na miejsce. Kot może ją nie tylko drapać, ale także wylegiwać się na niej.

Drapak dla kota z domkiem

To rozbudowana forma drapaka, która pozwala kotom nie tylko na wykonywanie uwielbianej czynności. Wielofunkcyjny drapak może być miejscem drzemek oraz zabawy.

Drapaki wiszące

To kolejny z drapaków idealnych do niewielkich przestrzeni – można zamontować go na ścianie, dlatego nie zajmuje wiele miejsca.

Drapak dla kota: podsumowanie

Drapak dla kota to przydatne akcesorium, które pozwoli Twojemu mruczkowi na realizowanie naturalnej potrzeby, jak również odwrócenie jego uwagi od mebli i innych przedmiotów, które chcesz ustrzec przed zniszczeniem. W naszej ofercie znajdziesz wiele drapaków dla kotów – wybierz ten idealny dla swojego milusińskiego!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6845 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
szybko i tanio
2024-07-19
Wszystko ok, szybko, polecam :)
pixel