Jaka Karma dla Psa po Kastracji?

2021-01-07
Jaka Karma dla Psa po Kastracji?

Jaka karma dla psa po kastracji? Z tym pytaniem muszą mierzyć się właściciele, którzy zdecydowali się na zabieg, mający na celu pozbyć się narządów rozrodczych swoich pupili. Jest to coraz bardziej powszechna praktyka. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że znacząco oddziałuje na organizm zwierzęcia - wpływa ona na zmiany hormonalne, a tym samym na proces tempa metabolizmu. Dlatego tak ważne jest, by dowiedzieć się, jak karmić psa po kastracji.

Zabieg kastracji może przyczynić się do tycia Psa

O tym, jaką karmę dla psa wybrać po kastracji, należy zastanowić się przed samym zabiegiem. Usunięte podczas niego jądra, czy też jajniki, odpowiedzialne są w ciele zwierzęcia za wiele zachowań, czy też procesów, a w tym za układ hormonalny - regulujący metabolizm. Badania pokazują, że psy po kastracji mają tendencję do tycia. W przypadku suczek ryzyko chorobliwej nadwagi jest dwukrotnie wyższe niż w przypadku samców. 

Większy apetyt - mniejsze zapotrzebowanie na ruch

Wszelkie zmiany hormonalne znacząco wpływają na poziom apetytu u psów, jak i na ich chęć do aktywności fizycznej. Dlatego tak ważne jest, by sprawować pieczę nad tym, co i w jakich ilościach znajduje się w misce pupila. Liczne przypadki pokazują, że psy po kastracji może i nie jedzą dużo więcej, ale zauważalnie obniża się ich chęć do aktywności fizycznej. Z kolei w przypadku suczek można zauważyć dużo większy wzrost niepohamowanego apetytu. 

Dlaczego nadwaga psa to problem?

Odpowiednio dobrana karma dla psa dostarcza pupilowi niezbędnych minerałów oraz witamin. Źle zbilansowana dieta, szczególnie po kastracji, prowadzić może niestety do przybierania na wadze, a ostatecznie do nadwagi. Przypadłość ta jest dla zwierząt niezwykle groźna, gdyż realnie wpływa na ich stan zdrowia, a co za tym idzie długość życia. Zaburzenie trawienia, cukrzyca, problemy z krążeniem i sercem - to tylko niektóre z dolegliwości, z którymi muszą mierzyć się czworonogi. 

Jak zapobiec nadwadze psa po kastracji?

Aby zapobiec nadwadze pupila należy wiedzieć jaką wybrać karmę dla psa po kastracji oraz w jakich porcjach ją serwować. Zmniejszenie ilość podawanej dotychczas karmy nie jest dobrym pomysłem! Przez takie podejście nie tylko dostarcza się psiemu organizmowi dużo mniej witamin oraz minerałów, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania, ale i doprowadza się do tego, że zwierzę będzie wiecznie głodne. 

Wysokiej jakości karma przystosowana dla potrzeb psów po kastracji jest dużo mniej kaloryczna, a jednocześnie dostarcza niezbędnych witamin oraz minerałów. Dzięki niej nie tylko da się czuwać nad spożywanymi kaloriami przez pupila, ale i nad redukcją jego tłuszczu w organizmie. 

Karma - ile jej podawać?

Nie ma złotej odpowiedzi, która pozwoliłaby jednoznacznie stwierdzić, jak powinno przebiegać odpowiednie żywienie psa po kastracji. Jest to kwestia indywidualna, zależna od samego zwierzęcia oraz jego przyzwyczajeń, a także: 

  • wagi,
  • wieku,
  • poziomu aktywności fizycznej.  

Uwzględniając te czynniki oraz zalecenia, które zawsze zawarte są na opakowaniach specjalistycznych produktów, z łatwością da się ustalić odpowiednią dla czworonożnego pupila wielkość posiłku. 

 

Nasz sklep zoologiczny zachęca do zapoznania się z rozbudowaną ofertą, w której nie mogło zabraknąć specjalistycznych propozycji. Pośród wielu produktów znajduje się zarówno karma mokra dla psa, jak i karma sucha dla psa
  

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Szybko i skutecznie, serdecznie polecam ♥️
2024-06-22
Jak zwykle w punkt.
pixel