Jak zrobić wybieg dla świnki morskiej w ogródku?

2022-03-11
Jak zrobić wybieg dla świnki morskiej w ogródku?

​Wybieg dla świnki morskiej – namiastka natury

Przez większość roku nasze świnki morskie spędzają czas w swoich klatkach lub spacerują po domu. Warto pamiętać, że w naturalnych warunkach zwierzęta te czerpią mnóstwo korzyści z natury. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, warto zabrać kawię na zewnątrz i pokazać jej kawałek świata. Jeśli masz przydomowy ogródek lub własną działkę, doskonałym pomysłem będzie stworzenie wybiegu dla świnki morskiej. Spacer poza domem przyniesie śwince również korzyści zdrowotne, zmniejszając ryzyko otyłości i polepszając syntezę witaminy D.

Jak stworzyć wybieg dla świnki morskiej krok po kroku?

​1. Znajdź odpowiednie miejsce

Wybieg dla świnki morskiej powinien znajdować się w cichym i ustronnym miejscu. Kawie to zwierzęta płochliwe, dlatego nie powinny być narażone na hałasy czy zbyt intensywne zainteresowanie. Ponadto kąt, w którym stanie wybieg dla kawii nie powinien być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli nie możesz umieścić go pod drzewem, osłoń go za pomocą ogrodowego parasola.

2. Jaki rozmiar wybiegu dla świnki morskiej?

Oczywiście im większy wybieg, tym więcej okazji do przygód. Jeśli jednak nie dysponujesz dużą ilością miejsca w ogrodzie, nawet mały wybieg dla kawii będzie dla niej interesujący. Ważne, by pozwalał on na swobodne spacerowanie oraz aby pomieścił ważne akcesoria.

3. Z czego wykonać wybieg na kawii?

Zagrodę dla świnki możesz wykonać z wielu różnych materiałów. Wcale nie musisz kupować gotowych, drogich wybiegów. Wystarczy kilka desek (oczywiście wypolerowanych i niemalowanych), które wbijesz w ziemię (ważne, by zrobić to solidnie: świnka mogą „podkopać” się pod zagrodą i uciec).
Ze względów bezpieczeństwa, wybieg dla świnki powinien być zakryty siatką lub moskitierą. Uniemożliwi to ucieczkę zwierzęcia oraz uchroni je przed innymi zwierzętami: kotami lub ptakami.

4. Akcesoria dla świnki morskiej

Czas na wyposażenie wybiegu dla Twojej świnki. Co powinno w nim się znaleźć? Podstawowe akcesoria to oczywiście miseczka z karmą oraz poidełko. Warto zainwestować także w domek, w którym świnka będzie mogła schronić się celem odpoczynku. Poza tym, na idealnym wybiegu dla świnki nie może zabraknąć ciekawych zabawek, takich jak tunele i małe piłeczki.

5. Bezpieczna świnka morska na wybiegu

Gdy już przygotujesz wybieg dla kawii, pamiętaj o ważnych zasadach związanych z jej bezpieczeństwem.
• Świnka może przebywać na wybiegu w ciepłą, lecz niezbyt upalną pogodę. Optymalna temperatura do pozostawienia świnki na zewnątrz to 20-25 stopni.
• Nie wkładaj świnki na wybieg wczesną wiosną, jesienią ani zimą. Nawet jeśli pogoda jest ładna, grunt może być bardzo zimny, a to może spowodować przeziębienie zwierzaka. Najlepiej dotknij trawy i sprawdź, czy jest odpowiednio ciepła.
• Nie pozostawiaj świnki samej na wybiegu. Regularnie sprawdzaj, czy zwierzę ma się dobrze.

Wybieg dla świnki morskiej, czyli przygoda kawii poza domem

Jak sam widzisz, stworzenie wybiegu dla kawii nie jest trudne. Skorzystaj z akcesoriów dostępnych w naszym sklepie i zafunduj swojej śwince rozrywkę, jakiej nie doświadczy w domu!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 6631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko przebiega zawsze bardzo szybko mój kotek ma jedzonko już na drugi dzień. Polecam, sprawnie i ekspresowo.
2024-05-17
Wszystko ok polecam
pixel