Jak przygotować zwierzaka na Sylwestra?

2023-12-21
Jak przygotować zwierzaka na Sylwestra?

Sylwester z pupilem – jak przetrwać go bez strachu?

Jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia, z pewnością wiesz, z jak dużym strachem boryka się ono w tę jedną noc w roku. Mowa o nocy sylwestrowej, która wciąż wiąże się z hucznymi wystrzałami petard, zwłaszcza w dużych miastach. Choć bywa, że niektóre psy i koty nie reagują szczególnie na zwiększony hałas, inne przeżywają go niesamowicie negatywnie. Zwierzęta mogą odreagowywać strach poprzez problemy z układem trawiennym, paniczne zachowania, a w niektórych przypadkach nawet ucieczki. Niestety, znane są również sytuacje, w których bardzo lękliwe zwierzaki doświadczają nawet zawałów serca.
Na szczęście moda na używanie fajerwerków z roku na rok maleje – jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak wystrzały wpływają nie tylko na zwierzaki domowe, ale głównie te dziko żyjące. Niemniej jednak trudno spodziewać się, że ten popularny zwyczaj zniknie całkowicie. Jeśli już obawiasz się, jak Twój pupil zniesie Sylwestra, spokojnie: są sposoby na to, by mu w tym pomóc!

Jak przygotować zwierzę na noc Sylwestrową?

Co zrobić, by noc sylwestrowa była dla Twojego czworonoga nieco spokojniejsza? Warto zacząć od oczywistych podstaw: w Sylwestra nie zostawiamy psa lub kota samego w domu lub, co gorsza, nie wypuszczamy go samopas. Ważne jest również Twoje zachowanie: nie noś zwierzaka na rękach i nie uspokajaj „na siłę”, jeśli ten sam tego nie chce. Zachowuj się naturalnie – pupil z łatwością odczuje Twoje emocje. Poza tym warto zadbać o kilka dodatkowych czynników.

Bezpieczne spacery

Jeśli masz psa, ostatni spacer 31 grudnia zaplanuj na godziny wczesnowieczorne, kiedy wystrzały fajerwerków są jeszcze dość rzadkie. Pamiętaj, aby prowadzić psa na smyczy oraz, aby założyć mu adresówkę z Twoim numerem telefonu!

Przygotowanie domu

W noc sylwestrową nie otwieraj okien, by ograniczyć hałas docierający do domu. Jeśli zamierzasz na chwilę opuścić dom, uważaj, by zwierzak nie uciekł przez otwarte drzwi. Raz jeszcze podkreślamy, że w noc sylwestrową pupil nie powinien zostawać na dłuższy czas sam!

Łagodne środki uspokajające

Jeśli Twój pupil jest bardzo lękliwy, już na kilka dni przed sylwestrem możesz podawać mu dostępne bez recepty łagodne środki uspokajające. To przede wszystkim pastylki i pasty zawierające ekstrakty z relaksujących ziół, ale także tryptofan, który pozytywnie oddziałuje na koci i psi układ nerwowy. W przypadku kotów dodatkowo sprawdzić mogą się środki z walerianą oraz kocimiętką.

Bezpieczne schronienie

Przygotuj także przestrzeń, w której pies lub kot będą mogły się schronić w razie strachu. Może być to uchylona szafa czy otwarta łazienka. Nigdy jednak nie zamykaj zwierzaka – musi się czuć swobodnie!

Gadżety odwracające uwagę

Przed północą podaj zwierzakowi nowy gryzak, matę do wylizywania, zabawkę na przysmaki lub inny gadżet, który choć odrobinę odwróci jego uwagę od hałasu.

Spokojny Sylwester – spędź go dzięki AleZwierzaki!

Wiemy, że noc sylwestrowa jest dużym wyzwaniem dla naszych milusińskich. Wiemy jednak również, że dzięki prostym sposobom można odrobinę ulżyć im w stresie! Pamiętaj, że w AleZwierzaki znajdziesz akcesoria oraz preparaty, dzięki którym Twój czworonóg będzie mógł zrelaksować się w ten stresujący czas.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6740 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wszystko super. Polecam. Na pewno zostanę stałą klientką.
2024-06-15
Jestem zadowolony, polecam
pixel