Jak przygotować dom na szczeniaka?

2021-04-26
Jak przygotować dom na szczeniaka?

Szczeniak w domu to cała masa szczęścia. Jednak powiedzmy sobie szczerze – wychowanie małego psa nie należy do najłatwiejszych zadań. Czeka go sporo potknięć, zanim nauczy się spełniać Twoje oczekiwania. Na szczęście istnieją sprytne sposoby na to, aby maluch szybciej zdobywał nowe umiejętności bez wyrządzania szkód w domu.

​Przygotowanie domu. Co kupić szczeniakowi?

Poznaj skuteczne preparaty, które ułatwiają małym psom przywyknięcie do nowego otoczenia, a jednocześnie ograniczają ich niepożądane zachowania.


​Neutralizator zapachu

Każdy właściciel szczeniaka musi być przygotowany na to, że trening czystości nie zawsze będzie kończył się powodzeniem. Mało tego – egzaminu mogą nie zdać nawet maty ochronne, które rozmieścisz w mieszkaniu. Twój piesek może stwierdzić, że najlepszym wyjściem jest załatwienie potrzeby w całkiem nowym miejscu. Nie należy go za to karać, ale wciąż cierpliwie uczyć go zasad czystości.
W domu, w którym mieszka szczeniak, powinien znaleźć się dobry neutralizator zapachów, który w razie wpadki szybko odświeży otoczenie. Produkt ten zwalcza woń kwasu moczowego, która jest silna szczególnie u piesków niewykastrowanych. Dostępny w naszym sklepie neutralizator Mr. Smell jest biodegradowalny i bezpieczny dla zwierząt, jak i ludzi.

​Płyn do prania gadżetów szczenięcych

Co kupić szczeniakowi, by ten mógł bawić się bezpiecznie? Zainwestuj w płyn do prania miękkich przedmiotów, który skutecznie usunie z nich ślinę, mocz i odchody. Pamiętaj, że na powierzchni zabawek i legowiska szczeniaka mogą rozwijać się groźne bakterie i alergeny. Pierz je regularnie, np. za pomocą płynu Mr. Smell.


​Środek odstraszający do domu

Na pewno są takie miejsca, które chciałbyś uchronić przed temperamentem swojego pieska. Jeśli Twój pupil lubi przesiadywać na kanapie lub łóżku, a Ty tego nie akceptujesz, bądź nie chcesz, aby wchodził do któregoś z pomieszczeń, sięgnij po środek odstraszający. Spokojnie – wbrew swojej nazwie, jest on całkowicie naturalny i bezpieczny dla szczeniaka. Charakteryzuje się natomiast silnym cytrusowym zapachem, za którym zwierzęta nie przepadają i po prostu go unikają.


​Ogrodowy odstraszacz na psa

Pełen energii szczeniak uwielbia przekopywać ogrodowe grządki? Nie musisz już stale go pilnować. Odstraszacz ogrodowy w formie pachnących granulek sprawi, że maluch będzie trzymał się z daleka Twoich upraw. Podobnie jak odstraszacz w sprayu, ma on intensywny zapach, który trzyma psy (a także koty) z daleka.


​Preparaty adaptacyjne dla szczeniąt

Jeśli decydujesz się przygarnąć szczenię ze schroniska, musisz być gotów na to, że ma ono pewien bagaż doświadczeń - niekoniecznie pozytywnych. Psy lękliwe trudno adaptują się do nowego otoczenia, czego efektem mogą być destrukcyjne zachowania lub agresja. Dobrym sposobem na ułatwienie adaptacji jest zainstalowanie w domu ewaporyzatora ze specjalnym środkiem. Produkt marki dr Seidel ma naturalny skład oraz zapach, który działa na psy uspokajająco.


​Przygotuj dom na szczeniaka!


Wiesz już, co kupić szczeniakowi, aby ten czuł się komfortowo w nowym domu. Z odpowiednimi preparatami, adaptacja pieska w obcym dla niego miejscu przebiegnie znacznie sprawniej, z kolei ty nie będziesz musiał martwić się o szkody w domu i ogrodzie.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6726 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Jestem zadowolony, polecam
2024-06-15
5/5
pixel