Jak pozbyć się pcheł u psa? Kompleksowy poradnik

2023-03-30
Jak pozbyć się pcheł u psa? Kompleksowy poradnik

Pchły u psa – skąd się biorą?

Pchły to małe, skaczące owady, które zazwyczaj atakują psy, ale także koty i inne zwierzęta domowe, żywiąc się ich krwią. Mogą się pojawić zarówno u psów, które spędzają czas na zewnątrz, jak i u tych, które żyją w domu. Pchły zazwyczaj przenoszą się z jednego zwierzęcia na drugie, ale mogą również atakować człowieka. Jeśli masz w domu psa, a na swoich łydkach zauważasz małe ukąszenia, pora bacznie przyjrzeć się sierści zwierzaka.

Czy pchły u psa mogą być groźne?

Pchły u psa nie są tylko uciążliwe, ale mogą również stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia Twojego pupila. Mogą powodować alergie skórne, a także przenosić choroby pasożytnicze, takie jak np. tasiemiec. Dlatego ważne jest, aby po dostrzeżeniu objawów podjąć jak najszybsze działania, które wyeliminują uporczywe insekty.
Jak rozpoznać, że Twój pies boryka się z pchłami? Oczywisty symptom to oczywiście ciągłe, gwałtowne drapanie. Właściciel psa może także dostrzec pchły skaczące po sierści zwierzaka. Objawem inwazji pcheł może być także zaczerwienienie i podrażnienie psiej skóry.

Jak walczyć z pchłami u psa?

Istnieje wiele sposobów na walkę z pchłami u psa. Najlepsze efekty uzyskasz, łącząc ze sobą kilka metod.

Szampony przeciw pchłom

Szampony przeciw pchłom są dobrym sposobem na pozbycie się pcheł z futra Twojego psa. Szampony te zawierają substancje, które zabijają pchły i usuwają jaja pcheł z sierści psa. Pamiętaj jednak, że szampony działają tylko chwilowo, więc musisz stosować je regularnie – najlepiej do momentu, gdy problem ustąpi.

Regularne wyczesywanie

Regularne wyczesywanie sierści Twojego psa jest ważne, aby usunąć dorosłe pchły i jaja pcheł. Możesz użyć do tego specjalnego grzebienia przeciw pchłom. Warto pamiętać, że podczas wyczesywania pchły mogą wypaść z psa i znaleźć się na podłodze, dlatego warto później dokładnie posprzątać. Dobrą metodą jest także moczenie furminatora w wodzie z dodatkiem octu podczas czesania, co pozwoli na bieżąco eliminować insekty.

Krople i spraye na pchły

Krople i spraye na pchły to skuteczne środki na pozbycie się pcheł u psa. Nakłada się je na skórę - preparat zabija pchły i chroni zwierzę przed kolejnymi atakami. Pamiętaj jednak, żeby dobierać tego typu środki stosownie do wagi, wieku oraz rasy psa.

Jak zabezpieczyć psa przed pchłami w przyszłości?

Po skutecznym pozbyciu się pcheł u Twojego psa, ważne jest, aby zabezpieczyć go przed ponownym ich wystąpieniem. Oto kilka sposobów, jak to zrobić:
Regularnie czyść i odkurzaj miejsca, w których przebywa Twój pies. Pchły uwielbiają się ukrywać w kocach, dywanach i miękkich meblach. Pamiętaj, że nawet jedno wyjście na spacer może skutkować powrotem z „pasażerami na gapę”.
Stosuj preparaty zapobiegające pchłom. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnego rodzaju preparaty, takie jak krople, spraye, obroże i szampony, które chronią psa przed pchłami, ale również kleszczami.
Zachowaj higienę swojego psa. Regularne kąpiele z dodatkiem specjalnych szamponów pomogą utrzymać higienę sierści Twojego psa i zapobiec kolejnemu wystąpieniu pcheł.

Pamiętaj, że walka z pchłami u psa wymaga systematyczności i konsekwencji. Jeśli Twój pies ma już pchły, nie zwlekaj z podjęciem działań, ponieważ problem może tylko się nasilać. Dzięki powyższym poradom skutecznie poradzisz sobie z tym kłopotem i zabezpieczysz swojego pupila przed kolejnymi atakami pcheł!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Jestem bardzo zadowolona z realizacji zamówienia,polecam sklep alezwierzaki.Znalazłam tutaj karmniczek do klatki,który spełnił moje oczekiwania.
2024-06-22
Jak zwykle w punkt.
pixel