Jak bawić się z psem? Zabawy dla psa

2021-03-01
Jak bawić się z psem? Zabawy dla psa

Jak bawić się z psem, aby pupil mógł nie tylko wyładować swoje pokłady energii, ale i by był zadowolony? Coraz więcej właścicieli czworonogów jest świadomych, jak ważną rolę w życiu psa odgrywa zabawa. To dzięki niej psiak może zaspokoić swoje instynkty łowieckie oraz zadbać o sprawność fizyczną. Jak nauczyć psa bawić się zabawkami i co robić, gdy pies nie chce się bawić? Zacznijmy od początku. 

Jak nie bawić się z psem?

Zabawa z psem w domu, czy też na świeżym powietrzu - nie ma przecież nic prostszego! Ale czy na pewno? Właściciele, którzy od niedawna posiadają czworonoga, starannie powinni zapoznać się ze wskazówkami zarówno na temat tego, jak powinno się aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem oraz tego, jak nie bawić się z psem. Do najczęściej popełnianych błędów w tej kategorii należy zaliczyć:

  • źle dobrany czas na zabawę - pies, podobnie jak człowiek, nie zawsze ma chęć na zabawę, bo akurat może być zaspany, zmęczony, przestraszony (zwłaszcza po trafieniu do adopcji i po zmianie właściciela), czy też zajęty swoimi sprawami. Zabawy z psem na dworze, jak i w domu, powinny zatem odbywać się o dogodnej porze, kiedy to psiak ma duże pokłady energii, 
  • zabawki dla psa - to, jakie zabawki powinno się zakupić, jest zależne od wieku, wielkości, a także stanu zdrowia pupila. Zarówno piłki dla psa, jak i gryzaki dla psa, powinny być chwytne i rozmiarem odpowiadać szczękom czworonoga. Źle dobrane akcesoria tylko zniechęcą do zabawy,
  • styl zabawy - pies jest łowcą i żaden właściciel nie powinien o tym zapominać. Spędzając aktywnie wolny czas ze swoim czworonożnym przyjacielem nie powinno się zatem “osaczać” go zabawką. Zatem jak się bawić z psem? Zmotywować i zachęcić go do podążania za zdobyczą.

Co zrobić jak pies nie chce się bawić?

Dorosły pies, czy też szczeniak, nie chce się bawić z różnych powodów i jest to kwestia indywidualna dla każdego czworonoga. Jako właściciel musimy obserwować i zrozumieć, dlaczego psiak stroni od tego typu rozrywki: może jest to wina źle dobranej zabawki, zwierze może nie czuć się pewnie, ale też być znudzone i nie mieć chęci do zabawy. 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że czworonoga już o wczesnych lat powinno się uczyć zabawy - to dzięki niej nawiązuje się silne więzi oraz zaspokaja instynkty. Jak zatem bawić się ze szczeniakiem, czy też dorosłym psem? Metod jest wiele, jednak trzeba pamiętać o tym, by:

  • pies otrzymywał zabawki tylko podczas zabawy. Muszą one kojarzyć się czworonogowi z aktywnością i miło spędzonym czasem z właścicielem! Nawet najciekawsze akcesoria, gdy dostęp będzie do nich nieograniczony, szybko zostaną popsute i stracą w oczach zwierzęcia. W roli codziennych, wyciszających gryzaków lepiej sprawdzą się naturalne kostki, 
  • celem zabawy był wspólnie spędzony czas. Dotyczy to zarówno zabawy ze szczeniakiem w domu, jak i tego, jak bawić się z psem poza domem. Często zawodowi trenerzy podkreślają, że to nie rywalizacja powinna być celem zabawy. Dlatego też nie warto współzawodniczyć ze zwierzęciem. Zamiast tego należu pokazać mu jak ważna jest współpraca. Jak to zrobić? Najlepiej pod ręką mieć dwie takie same zabawki - gdy pupil zacznie szarpać i wyrywać jedną, zwrócić jego uwagę drugą. 

Jak bawić się z psem?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak się bawić ze szczeniakiem, czy też dorosłym psem w domu, nie można ulec monotonii! Dzięki dużemu wyborowi akcesoriów, jak i własnej wyobraźni, każdego dnia można zapewnić zwierzakowi dawkę zabawy:

  • dentystyczne gryzaki - tego typu zabawki nie tylko pozwalają zaspokoić instynktowną potrzebę gryzienia i przeżuwania, ale i pozytywnie oddziałują na zęby oraz dziąsła, 
  • piłki ze sznurkiem - dzięki przemyślanej konstrukcji są one chwytne zarówno dla pupila, jak i właściciela, przez co przeciąganie jest znacznie przyjemniejsze!
  • inteligentne zabawki dla psa - nie ma lepszego sposobu na wyciszenie i zaciekawienie pupila, jak możliwość znalezienia w którymś z zakamarków smakołyka,
  • przemyślane zadania - psiaki uwielbiają, kiedy właściciele poświęcają im wystarczająco dużo czasu. Dlatego też chętnie pokonają przygotowane dla nich tory przeszkód, pobawią się w chowanego, czy też ruszą w poszukiwaniu swoich zabawek - oczywiście nie może zabraknąć przy tym smakołyków! 
  • zabawki edukacyjne dla psa - nie tylko pozwalają one ciekawie spędzić czas, ale i przy okazji rozwijają zmysł węchu oraz smaku, a także pozytywnie wpływają na rozwój umysłowy pupila. 

Jak widać jest wiele sposobów na to, jak bawić się z psem. Jeżeli szukasz ciekawych akcesoriów, idealnych dla swojego pupila, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą! 
 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6740 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Szybko i solidnie Polecam
2024-06-18
Szybko i sprawnie
pixel