Dogtrekking – nowy sposób na aktywność z psem

2024-02-23
Dogtrekking – nowy sposób na aktywność z psem

Czym jest dogtrekking?

Dogtrekking to forma rekreacji, która polega na pieszej wędrówce po terenach górskich, leśnych lub wiejskich, podczas której człowiekowi towarzyszy pies. Charakterystycznym elementem dogtrekkingu jest to, że podczas przechadzek zwierzak jest przypięty smyczą do pasa, który człowiek nosi na swoich biodrach. Istotą dogtrekkingu jest wspólny wysiłek i przeżycie przygody z psem, a nie osiągnięcie konkretnego celu czy wyników treningowych. To doskonała okazja do spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu zarówno dla człowieka, jak i dla psa, pozwalająca na budowanie wzajemnych więzi.

Jak przygotować się do dogtrekkingu?

Dogtrekking to rewelacyjna forma aktywności, którą możesz podjąć już tej wiosny. Możesz uprawiać go w górach, w lasach lub nad jeziorem: wybór trasy to kwestia indywidualna! Przed rozpoczęciem dogtrekkingu warto zadbać o odpowiednie przygotowanie zarówno siebie, jak i swojego pupila.
• Po pierwsze, warto pamiętać o regularnych spacerach i treningach kondycyjnych dla psa, aby był on w dobrej formie fizycznej i mógł bezpiecznie pokonywać trasy dogtrekkingowe.
• Przed pierwszymi wypadami warto zabrać psa na wizytę kontrolną do weterynarza, który potwierdzi, że zwierzak może korzystać z takiej aktywności. Upewnij się również, że książeczka szczepień pupila jest aktualna. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednią ochronę przeciwkleszczową psa.
• Przed wspólnymi wyprawami warto również zadbać o własną kondycję fizyczną poprzez regularne ćwiczenia i spacery.
Jakie psy mogą korzystać z dogtrekkingu? To dyscyplina dostępna dla większości psiaków, które cieszą się dobrym stanem zdrowia. Oczywiście, w przypadku małego pieska należy wybierać zdecydowanie łatwiejsze trasy, zaś jeśli jesteś posiadaczem dużego i silnego psa, który wymaga wysiłku, możesz zdecydować się na trudniejsze spacery.

Akcesoria niezbędne do dogtrekkingu

Przed pierwszym wypadem na dogtrekking powinieneś przygotować nie tylko siebie, ale i swojego zwierzaka. W jakie akcesoria należy się zaopatrzyć przed wyprawą?

Smycz i szelki dla psa

Dobrej jakości szelki z regulowaną smyczą to najlepsze rozwiązanie dla psiaków uprawiających dogtrekking. Zapewnią Ci kontrolę nad zwierzakiem nawet na trudniejszych odcinkach trasy.

Elementy odblaskowe

Święcąca zawieszka lub odblaskowa obroża zabezpieczą Twojego psa, gdy z jakiegoś powodu uda mu się od Ciebie oddalić.

Pas do dogtrekkingu

Podczas dogtrekkingu powinieneś mieć wolne ręce – zapewni Ci to pas, do którego możesz przypiąć smycz.

Obroża przeciwkleszczowa

Zalecamy, aby na każdą wyprawę na łonie natury zabierać przeciwkleszczową obrożę dla psa, która stanowi skuteczną ochronę nie tylko przed kleszczami, ale i innymi insektami.

Smaczki i woda

Turystyczna butelka na wodę dla psa oraz jego ulubione przekąski pozwolą odzyskać energię podczas długich spacerów.

Dogtrekking: przygoda dla Ciebie i Twojego pupila!

Rozpoczęcie przygody z dogtrekkingiem może być nie tylko doskonałą okazją do spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu, ale również do zacieśnienia więzi między człowiekiem a psem. Być może nadchodząca wiosna to idealny moment na podjęcie takiej aktywności? Przygotuj się, robiąc zakupy w naszym sklepie i ruszaj śmiało poznawać świat ze swoim czworonożnym przyjacielem!Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Szybko i profesjonalnie
2024-04-15
Wszystko ok
pixel