Co powinno znaleźć się w wyprawce dla szczura?

2023-10-02
Co powinno znaleźć się w wyprawce dla szczura?

Myślisz o zwierzaku domowym, który będzie stosunkowo mało wymagający, a zarazem inteligentny, skory do zabaw i interakcji z człowiekiem? Być może pora przygarnąć szczura! Te gryzonie stają się coraz częstszym wyborem osób poszukujących towarzyszy codziennego życia. Podpowiadamy, jakie rzeczy warto przygotować, zanim gryzoń pojawi się w Twoim domu.

Wyprawka dla szczura – najważniejsze elementy

Co należy kupić, zanim szczur oficjalnie stanie się Twoim nowym domownikiem? Przygotowaliśmy listę rzeczy, o których musi pamiętać każdy świeżo upieczony właściciel gryzonia.

Klatka dla szczura

Podstawowym elementem wyprawki dla szczura jest oczywiście klatka – miejsce, w którym pupil będzie spędzać najwięcej czasu. Jej minimalne wymiary to 60x40 cm. Warto wybrać klatkę z metalowymi prętami rozstawionymi na szerokość nie większą, niż 1,5 cm. Dzięki temu zwierzak będzie miał odpowiedni dostęp do powietrza, a jednocześnie na pewno nie ucieknie. Wybierz klatkę dla szczura z plastikowym, odpowiednio wysokim dnem, które zapobiegnie rozsypywaniu ściółki na zewnątrz.

Podłoże do klatki

Ściółka do klatki dla szczura powinna być chłonna, a zarazem delikatna dla łapek małego gryzonia. Dobrze sprawdzi się drewniany pellet lub tradycyjne trociny. Dodatkiem może być ściółka bawełniana, która wpłynie na komfort zwierzątka.

Domek i akcesoria wypoczynkowe

W klatce warto umieścić także schronienie, z którego szczur będzie mógł skorzystać, gdy poczuje się niekomfortowo. Mały domek okaże się świetnym miejscem do wypoczynku. Ciekawym urozmaiceniem okaże się hamak dla szczura, na którym zwierzak będzie mógł bawić się oraz odpoczywać.

Pokarm dla szczura

Dieta szczura powinna opierać się na zbożach, warzywach, owocach oraz ziołach. Bilansowane posiłki zapewnisz swojemu pupilowi, serwując mu mieszankę renomowanego producenta karmy dla gryzoni. Oczywiście, dietę szczura można urozmaicać także o świeże produkty. Możesz wprowadzić do niej także owady stosowane w karmach dla zwierząt.
Pamiętaj, że szczur potrzebuje regularnego ścierania zębów, dlatego w jego diecie nie powinno zabraknąć także dentystycznych kolb lub gałązek drzew.

Miseczka na pokarm i poidło na wodę

Pokarm dla szczura warto umieścić w metalowej lub ceramicznej miseczce, która będzie odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu. Nie zapomnij również o poidełku, które zawsze powinno zawierać świeżą, czystą wodę pitną.

Kuweta narożna

Wbrew wielu mitom, szczury to bardzo czyste zwierzęta. Zwykle obierają sobie tylko jedno miejsce, w którym załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Rewelacyjnym pomysłem okaże się ustawienie w klatce narożnej kuwety, która ułatwi Ci utrzymanie szczurzego domu w higienie.

Zabawki dla szczura

Nie zapominaj o rozrywce! Szczury to mądre i skore do zabawy zwierzęta, które nie znoszą się nudzić. Akcesoria do wspinaczek, piłki, walce czy tunele to akcesoria, które urozmaicą codzienne życie Twojego małego podopiecznego.

Akcesoria dla szczura: kupisz je w Ale Zwierzaki!

Wiesz już, jakie elementy wyprawki szczura są najważniejsze. Nie pozostaje już nic innego, jak przygotować się na pojawienie nowego domownika. Wszystko, co niezbędne dla gryzoni znajdziesz w sklepie internetowym Ale Zwierzaki. Sprawdź teraz!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 6631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Polecam
2024-05-16
super
pixel