Co na kleszcze dla kota? Lista polecanych produktów

2023-03-15
Co na kleszcze dla kota? Lista polecanych produktów

​Czemu należy chronić kota przed kleszczami?

Każdy właściciel kota, zwłaszcza spędzającego czas poza domem powinien wiedzieć, że nasze domowe mruczki są narażone na zarażenie się groźnymi chorobami odkleszczowymi takimi, jak babeszjoza, borelioza, anaplazmoza, mycoplazma. Choć występowanie tych schorzeń u kotów diagnozowane jest rzadziej niż np. u psów, wciąż stanowią one zagrożenie dla zdrowia puszystych milusińskich. Dotyczy to szczególnie zwierząt bardzo młodych, starszych i z osłabioną odpornością.
Wspomniane wyżej choroby wyniszczają organizm zwierzęcia, a w szczególności układ nerwowy oraz krwionośny. Każda z nich może doprowadzić do niepełnosprawności, trwałych uszczerbków na zdrowiu, a nawet śmierci. Właśnie dlatego ochrona kotów domowych przed atakami kleszczy jest tak istotna.
Wielu właścicieli kotów zadaje sobie pytanie, czy ochrona przeciw kleszczom jest konieczna, gdy zwierzak nie opuszcza domu? Co do zasady nie jest to niezbędne, jednak należy pamiętać, że kleszcze i inne pasożyty mogą przenieść się na kota z innych zwierząt przebywających w domu – na przykład z psów. Jeśli więc Twój mruczek jest niewychodzący, a Ty posiadasz inne zwierzę, które regularnie przebywa poza domem, powinieneś zadbać o zabezpieczenie go przed insektami.

​Co jest najlepsze na kleszcze u kota?

Jaki środek przeciw kleszczom dla kota okaże się najlepszy? Przedstawiamy 3 rodzaje produktów, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Pamiętaj, że każdy z nich działa dwutorowo: poza ochroną przed kleszczami zapewnia zwierzakowi zabezpieczenie przed atakami pcheł.

Krople na kleszcze dla kotów

Preparat odstraszający kleszcze i inne pasożyty w formie kropli należy podawać na sierść zwierzęcia. To bezpieczny i bezwonny środek, który trzyma z dala od kota nie tylko kleszcze, ale również pchły. W przypadku kotów wychodzących, krople należy aplikować przed każdym opuszczeniem domu. Pamiętaj, że stężenie kropli antykleszczowych należy dobrać stosownie do wagi i wieku zwierzęcia.

Spray na kleszcze

Preparaty w sprayu są łatwiejsze w zastosowaniu i mogą sprawdzić się w przypadku mruczków, które niechętnie poddają się jakimkolwiek zabiegom i nie pozwalają na aplikację kropli przeciwkleszczowych. Wystarczy spryskać sierść kota, by skutecznie zabezpieczyć go przed owadami.

Obroża przeciw kleszczom

Nasączona środkiem odstraszającym kleszcze obroża to zdaniem wielu właścicieli mruczków najwygodniejszy sposób na ochronę zwierzaka. Jeden egzemplarz wystarczy nawet na cały sezon wiosenno-letni. Jeśli zdecydujesz się na lekki i wygodny model, nie musisz zdejmować obroży kotu, gdy ten wróci do domu. To zatem oszczędność czasu i brak konieczności pamiętania o aplikacji preparatów na sierść zwierzaka za każdym razem, gdy opuszcza dom. Naszym zdaniem to właśnie obroża przeciw kleszczom jest najlepszym, najwygodniejszym i najbardziej ekonomicznym sposobem na uchronienie kota przed pasożytami.

Zabezpiecz swojego mruczka na wiosnę!

Pamiętaj, że choroby odkleszczowe dotyczą także kotów. Jako kochający właściciel nie chcesz ryzykować zdrowia swojego podopiecznego – zapewnij mu skuteczną ochronę przeciw pasożytom, wybierając jeden z dostępnych u nas produktów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem przeznaczonym do ochrony kotów przed insektami!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6502 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Robię w tym sklepie regularnie zakupy, zawsze jestem bardzo zadowolona, bogaty asortyment, dobre ceny, szybka wysyłka. POLECAM
2024-04-12
Zawsze szybko i sprawnie
pixel