Jak obciąć psu pazury?

2023-03-06
Jak obciąć psu pazury?

Jak obcinać pazury psu — nasze podpowiedzi

Pazury u psa rosną stosunkowo szybko i podobnie jak u ludzi, powinny być regularnie obcinane. Zbyt długie pazury mogą bowiem powodować ogromny dyskomfort, a także być przyczynkiem do wielu niepożądanych schorzeń. Przerośnięte pazury sprawiają też ból — skracanie pazurów jest zatem bardzo ważne.

Jak obcinać paznokcie psu? Taki zabieg pielęgnacyjny powinno się powtarzać regularnie. Do obcinania psich pazurów konieczna jest przede wszystkim cierpliwość — trzeba być ostrożnym i bardzo uważnym, by nie naruszyć naczyń krwionośnych u psa. Jeśli Twój ukochany czworonóg posiada dość twarde paznokcie, warto zabrać go na spacer po deszczu lub nad wodę. Dzięki temu paznokcie rozmokną, a sam zabieg obcinania pazurów u psa będzie znacznie łatwiejszy. Warto pamiętać również o tym, by w czasie takiego zabiegu być spokojnym i zrelaksowanym — pies jest bowiem w stanie wyczuć nasze zdenerwowanie.

Część paznokcia jest silnie unerwiona; aby uniknąć naruszenia żywego elementu, dobrze byłoby podświetlić paznokieć za pomocą latarki. Należy obcinać psu pazury na leżąco, co znacząco ułatwia cały proces i można zrobić to bezpiecznie. Musisz obcinać pazury pod kątem około 45° w stosunku do położenia łapki; należy zachować równomierny nacisk na pazur, a także pamiętać o odstępie około 1 mm od macierzy.

Czym obciąć psu pazury?

Czym skrócić pazurki u psa? Nasz internetowy sklep zoologiczny posiada w ofercie między innymi odpowiednie obcinacze do pazurów, które przeznaczone są dla psów i kotów wszystkich ras. Odpowiedni sprzęt, czyli proponowana przez nas obcinaczka, znacząco ułatwia obcinanie pazurków. Doskonale nadadzą się też nożyczki do pazurów, które dostępne są praktycznie od ręki. Cążki sprawdzają się w przypadku cięcia pazurów twardych; łatwo też sprawić, by pazury naszego pupila były odpowiedniej długości. Do przycinania pazurów nie można używać cążek do paznokci dla ludzi! Psie pazury wymagają odpowiedniego sprzętu; użycie jakiegokolwiek innego może być dla psa bolesne.

Jak często obcinać psu pazury?

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy właściwie należy obciąć psu pazurki. Rozwiązaniem może być informacja, że zbyt długie pazury sprawiają, że słyszymy kroki psa na parkietowych powierzchniach. W rzeczywistości pazury nie powinny mieć styczności z podłożem; jeśli mają — należy natychmiast obciąć pazury psu.

Warto pamiętać o tym, że zabieg skracania pazurów powinien być zakończony odpowiednią nagrodą dla swojego psa! Zdrowe przysmaki dla psa oraz wyjątkowe akcesoria dla psów zainteresowani mogą znaleźć w naszym sklepie internetowym. Znajdują się tam również wspomniane już przez nas obcinaczki dla psa. Zakupy w naszej firmie to gwarancja zadowolenia dla czworonoga i jego właściciela!

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6739 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Jestem bardzo zadowolona z realizacji zamówienia,polecam sklep alezwierzaki.Znalazłam tutaj karmniczek do klatki,który spełnił moje oczekiwania.
2024-06-15
Jestem zadowolony, polecam
pixel